“Розвідка боєм”: про тактику росіян у Харківській області висловився Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

У прикордонних районах Харківської області тривають запеклі бої. Однак у російських збройних сил недостатньо ресурсів, щоб значно просунутися вглиб. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Безумовно, там ідуть важкі бої. Але якого обсягу ресурси сконцентрувала Росія? Це не той обсяг, який дозволяє глибоко проникати на територію України. Це обсяг, достатній для ведення, скажімо, розвідки великим боєм на прикордонній території”, сказав він.

Радник глави ОПУ зазначив, що російська тактика на Харківщині не полягає в масштабному наступі, а, скоріше, в діях невеликих штурмових груп.

“Росія хоче розтягнути лінію фронту, тому що вони практично півтора року б’ються на одному й тому самому місці: Донецькому, Луганському та Запорізькому напрямках. У них не виходить просунутися вглиб території”, акцентував він.

Подоляк додав, що починаючи з літа 2023 року Росія збільшувала свої військові ресурси, в основному, кількість військовослужбовців.

“І тепер, відповідно, вони намагаються відволікти частину наших ресурсів з Донецького або Південних напрямків, відволікти на Північний напрямок, у цьому випадку Харківський”, резюмував Михайло Подоляк.

Читайте також: Україні необхідне значне прискорення постачання озброєнь — звернення Зеленського за підсумками 811-го дня війни

Як повідомлялося, російська операція “Імітація” в Харківській області розпочалася 10 травня. Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко наголосив, що відтоді окупаційні війська просунулися на 1-3 км сірою зоною, де не було оборонних рубежів українських сил, не було ліній оборони і практично не було вогневого опору, оскільки це сіра зона.

Прямий ефір