Росія може готуватися до масштабнішого наступу на Харків, — Кірбі

Джон Кірбі. Скріншот: uatv.ua

Росія, ймовірно, замислюється про масштабний наступ на Харків і вже почала підготовку. Про це заявив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі, інформує FREEДОМ.

За його словами, є тривожні ознаки того, що Росія готується застосувати далекобійний вогонь у межах досяжності міста. 

“Цілком можливо, що росіяни готуються до більш масштабного наступу безпосередньо на місто Харків”, — сказав Кірбі.

При цьому він наголосив, що США не очікують серйозних проривів російських військ у Харківській області. 

Кірбі зазначив, що екстрена допомога Сполучених Штатів на 400 млн дол., про яку було заявлено напередодні, призначена, зокрема, для відбиття російського наступу на Харківську область. 

“Росія, цілком можливо, зробить подальші кроки вперед найближчими тижнями, але ми не очікуємо якихось серйозних проривів. А з часом приплив американської допомоги дасть змогу Україні протистояти цим атакам протягом 2024 року”, — наголосив Кірбі.

Читайте також: ЗС РФ намагалися прорвати кордон у Харківській області: про мету операції розповів Маломуж

Нагадаємо, напередодні українські військові зафіксували спроби росіян прорвати кордон на півночі Харківської області. Однак вони закінчилися невдачею і втратами в особовому складі та техніці.

За даними очільника Харківської ОВА, триває евакуація з найбільш небезпечних районів області, яка відбувається як силами влади, так і за допомоги волонтерів. Загалом евакуйовано 1 775 людей.

Прямий ефір