США ввели санкції проти чотирьох проросійських політиків з України

Міністерство фінансів США. Фото Укрінформ

Міністерство фінансів США ввело санкції проти чотирьох українських політиків, пов’язаних із “шкідливою зовнішньою діяльністю Росії”.

Про це повідомляє UA із посиланням на сайт Мінфіну США.

Санкції передбачають заморожування всіх активів та майна підсанкційних осіб на території США, а також заборону американським громадянам та компаніям здійснювати будь-які фінансові чи інші операції з такими особами.

Санкції запроваджено проти народного депутата від “ОПЗЖ” та власника телеканалів NewsOne, ZIK і “112 Україна” Тараса Козака, який втік з України до Росії через пред’явлені йому звинувачення в держзраді.

У списку санкцій зазначається також його колега з “ОПЗЖ” нардеп Олег Волошин.

Під санкціями опинилися колишній нардеп від “Партії регіонів” Володимир Олійник та колишній заступник секретаря Ради національної безпеки України Володимир Сівкович, які втекли до Росії після подій Майдану 2014 року.

У Мінфіні США заявили, що згадані особи діють за вказівкою російського ФСБ та підтримують керовані з Росії операції впливу, спрямовані проти США, їхніх союзників і партнерів.

“Ці чотири особи відігравали ту чи іншу роль у російських глобальних кампаніях для дестабілізації ситуації в суверенних державах з метою сприяння політичним цілям Кремля. США продовжать робити кроки через такі дії, як ці, і в партнерстві з українським урядом, для ідентифікації, викриття та припинення дестабілізаційних дій Росії”, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, до Конгресу США було внесено законопроєкт про запровадження санкцій проти Росії у разі подальшої агресії проти України. Документ “Закон про відповідальність Путіна” – третій законопроєкт, який стосується санкцій проти РФ і перебуває на розгляді Конгресу.

Читайте також: У Сенаті США представили законопроєкт із новими санкціями проти Росії

Прямий ефір