“Закон про відповідальність Путіна”: в Конгрес США внесли третій законопроєкт про санкції проти РФ

Фото з сайта ukrinform.ua

До Конгресу Сполучених Штатів внесли законопроєкт про введення санкцій проти Росії у разі подальшої агресії проти України.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Конгресу США.

Документ “Закон про відповідальність Путіна” – третій законопроєкт, який стосується санкцій проти Росії та наразі розглядається Конгресом. Законопроєкт покликаний підштовхнути команду президента Джо Байдена до перегляду питання про посилення санкцій проти російського президента Володимира Путіна і Росії зараз, до подальшого вторгнення в Україну, а не після.

Проєкт закону був запропонований республіканцем Джимом Бенксом. Він націлений на незаконне багатство Путіна, яке може обчислюватися сотнями мільярдів доларів. Ці гроші переважно належать членам сім’ї Путіна і його друзям. Серед людей з оточення Путіна, до яких будуть застосовані санкції, – колишня олімпійська гімнастка і колишня депутатка Держдуми РФ Аліна Кабаєва, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков та інші.

Законопроєкт також передбачає введення таких обмежень, як відключення Росії від системи міжнародних фінансових транзакцій SWIFT, обмеження проти “Північного потоку-2“, заборона на операції з російським держборгом тощо.

Нагадаємо, сенатор США Марко Рубіо підготував законопроєкт “про стримування авторитарних військових дій 2022 року”, який передбачає негайне введення жорстких персональних санкцій проти президента РФ Володимира Путіна та його оточення. Наразі документ внесено у Сенат США.

Читайте також: У Сенаті США представили законопроєкт із новими санкціями проти Росії

Прямий ефір