У Сенаті США представили законопроєкт із новими санкціями проти Росії

Фото Укрінформ

Голова Комітету з міжнародних відносин Сенату США Роберт Менендес разом із 25 іншими демократами представили сьогодні, 12 січня, проєкт закону “Про захист суверенітету України – 2022“, який передбачає нові санкції проти РФ та додаткову підтримку України.

Про це повідомляє UA із посиланням на сайт Комітету з міжнародних відносин Сенату США.

“Закон “Про захист суверенітету України – 2022” запровадить жорсткі санкції проти російського банківського сектора, а також високопоставлених військових чиновників та урядовців, якщо президент Путін посилить ворожу активність в Україні або проти неї”, – наголошується в заяві.

Також цей законопроєкт:

  • забороняє операції з первинним та вторинним суверенним боргом Росії;
  • пропонує санкції проти видобувних галузей Росії;
  • блокує доступ РФ до міжнародної банківської системи SWIFT;
  • містить заклик до Пентагону та Держдепартаменту США прискорити передачу Україні оборонної допомоги з метою підвищення її обороноздатності. Для цього передбачається виділення Україні додаткових 500 мільйонів доларів із бюджету США у разі російського вторгнення;
  • пропонує розширити зусилля США щодо протидії кремлівській дезінформації, а також з метою зміцнення зв’язків із ключовими регіональними партнерами, яким загрожує агресія РФ.

“Цей закон абсолютно чітко дає зрозуміти, що Сенат США не залишиться осторонь, коли Кремль загрожує новим вторгненням в Україну”, – заявив у зв’язку із цим автор законопроєкту сенатор Роберт Менендес.

Він висловив сумнів, що кремлівський лідер Володимир Путін веде переговори сумлінно.

“Найефективніші санкції проти Росії – це сильна і єдина Україна, і я з нетерпінням чекаю взаємодії з моїми колегами-демократами та республіканцями, щоб ми змогли надати народу України необхідну підтримку”, – наголосив Менендес.

Нагадаємо, США вимагають припинити чи пояснити військові навчання Росії біля кордонів України.

Читайте також: Військова ескалація Росії проти України (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Прямий ефір