Союзники України відсувають “червоні лінії” Кремля — підсумки візиту Камерона до Києва проаналізував експерт-міжнародник

Переговори британської та української сторін у Києві. Фото: president.gov.ua

Заява міністра закордонних справ Британії Девіда Камерона про надання можливості атакувати військові об’єкти на території РФ британською зброєю — це дуже важливий сигнал, з одного боку, Росії, а з іншого — потужний меседж партнерам України. Це вкотре показує, що союзники відсувають так звані “червоні лінії” Кремля та проявляють дедалі більшу рішучість, солідарність і консолідацію підтримки. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

Експерт упевнений, що заява Камерона була не якимось експромтом, непідготовленою та необґрунтованою або не підкріпленою попередніми угодами як усередині Британії, так і з союзниками. 

“У цій ситуації ця заява міністра закордонних справ Британії — дуже важливий сигнал, з одного боку, Росії, а з іншого — це потужний меседж нашим партнерам, і Вашингтону, й Берліну зокрема. Це вкотре показує, що наші союзники відсувають так звані “червоні лінії”, проявляють дедалі більшу рішучість, солідарність і консолідацію підтримки”, — акцентував Пашков.

На його думку, візит міністра, його заяви та рішення британського уряду загалом є важливими як на тлі сьогоднішньої ситуації на фронті, так і в контексті самітів, які відбудуться найближчим часом. Це і Глобальний саміт миру, й саміт G7, і ювілейний саміт НАТО у Вашингтоні, й саміт Європейської спільноти в Лондоні. 

Коментуючи нову угоду про довгострокову співпрацю України та Британії, Пашков також нагадав, що в жовтні 2020 року в Лондоні президент Володимир Зеленський і тоді ще прем’єр Британії Борис Джонсон підписали угоду про політичну співпрацю, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між двома державами.

“Це великий документ, дуже потужний, який налічує 418 статей. І там теж йдеться про співпрацю в найрізноманітніших сферах. У цій ситуації, очевидно, Камерон мав на увазі модернізацію, підготовку нового договору, який враховує і нинішні реалії, й довгострокові перспективи”, — сказав гість ефіру.

Рішення Британії, вочевидь, є стимулом і закликом до дії, зокрема, й для Вашингтона, й для Берліна. Тому все розглядати слід у динаміці та в контексті ситуації, яка нині відбувається, вважає експерт-міжнародник. 

“Думаю, що й американці, й німці до такого рішення найближчим часом прийдуть. Це об’єктивна реальність”, — сказав він. 

Пашков наголосив, що ситуація з візитом Камерона до Києва демонструє: у Європі сформувався своєрідний тріумвірат лідерів на українському напрямку — це Британія, Франція, Німеччина. 

“Ми бачимо досить потужний пакет військової допомоги з боку Берліна, заява Макрона з приводу можливості введення військ, рішучі кроки Лондона в цьому напрямку. Тобто все це в комплексі є досить потужним і серйозним стимулом і для консолідації на європейському континенті, й для розширення підтримки з боку США. І для нас сьогодні є найважливішим те, що Камерон заявив також про регулярну щорічну військово-фінансову підтримку, що, безумовно, є вкрай важливим за умов забезпечення поетапної, прогнозованої та постійної допомоги. Ось це, напевно, один із головних результатів візиту британського міністра до Києва”, — резюмував гість ефіру. 

Читайте також: Позиція Британії означає тектонічні зміни в розумінні характеру війни РФ проти України, — Снєгирьов

Нагадаємо, раніше Лондон анонсував масштабне збільшення військової допомоги Києву. Воно включає 500 млн фунтів стерлінгів (понад 600 млн дол. США) у вигляді додаткового військового фінансування та найбільше постачання життєво важливого обладнання.

Читайте також: Столітнє партнерство та посилення військової допомоги: підсумки візиту Камерона до Києва й реакція Кремля (ВІДЕО)

Прямий ефір