Складно швидко відстежити цілі, — експерт про застосування “Калібрів” з підводних носіїв

Ілюстративне фото: kor.ill.in.ua

Пускаючи крилаті ракети типу “Калібр” із підводних носіїв, Росія прагне збільшити їхню ефективність. Про це сьогодні, 10 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий моряк у відставці, керівник програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук.

“Після ефективної роботи українських морських дронів по противнику та ракетних ударів у районі тимчасово окупованого Криму й далі на схід російські війська віддають перевагу роботі з підводних човнів”, — сказав він.

Крилаті ракети типу “Калібр” бувають двох типів: “Калібр-НК” і “Калібр-ПЧ”, каже експерт.

Так, абревіатура позначає, з якого носія будуть випущені ракети: з надводного корабля або підводного човна.

“Якщо вихід і місце носія від “Калібру-НК” можна відстежити своєчасно й можна підготуватися до можливого пуску ракет, то підводні човни виходять на рубіж застосування приховано. “Калібр-ПЧ” — така собі ракета-торпеда, пуск якої здійснюється з підводного положення і ми виявляємо ракету вже в повітрі, коли вона здіймається над морем, не знаючи до того координат цілі”, — пояснив Лакійчук.

Таким чином пуск ракет з підводних носіїв скорочує час реакції та ускладнює роботу силам ППО.

“Росіяни сподіваються, що ефективність застосування таких засобів буде вищою. Але добре, що підводних човнів у них не так багато, і не так багато, до речі, й ракет саме модифікації, призначеної для підводних човнів, тому й удари наносяться не так часто”, — підсумував Павло Лакійчук.

Читайте також: Війська РФ атакували енергооб’єкти в шести областях України — деталі нічного обстрілу

Нагадаємо, вночі 8 травня Росія завдала масованого ракетного удару по Україні, зокрема з використанням ракет типу “Калібр” із підводного човна “Варшав’янка”.

Прямий ефір