Шольц блокує націоналізацію “дочки” “Газпрому”, щоб не дратувати Путіна – Bloomberg

Фото Укрінформ

Канцлер ФРН Олаф Шольц заблокував націоналізацію колишнього дочірнього підприємства “Газпрому” Gazprom Germania, яке перебуває під тимчасовим управлінням енергетичного регулятора країни. Про це пише агентство Bloomberg.

У повідомленні зазначили, що міністр економіки Роберт Габек наполягав на повній націоналізації Gazprom Germania, щоб дати їй новий старт, але Шольц, за словами джерел, виступив проти. “Він нібито переживає, що такий крок міг би роздратувати Володимира Путіна і призвести до перебоїв із постачанням російського газу“.

Тепер уряд Німеччини вирішив просто посилити контроль за Gazprom Germania. Термін роботи зовнішньої адміністрації у Gazprom Germania буде продовжено на невизначений термін”, – повідомили в агентстві.

Також компанія, під керуванням якої перебуває  більша частина газових сховищ та газотранспортної системи Німеччини, буде перейменована на Securing Energy for Europe GmbH.

Нагадаємо, Gazprom Germania володіє кількома газосховищами у Німеччині, зокрема найбільшим у країні. Крім того, володіє компанією Wingas, що забезпечує великих промислових споживачів Німеччини. Також має роздрібний бізнес у Великій Британії, контролюючи частину ринку комерційного газу країни.

Читайте також:

США надаватимуть Україні розвіддані для застосування далекобійної артилерії

Гайдай: На Луганщині ЗСУ стримують війська РФ з трьох сторін, не дозволяючи просунутися до Лисичанська

Затримка з постачанням протиракетної зброї не може мати виправдання – Зеленський

Військової допомоги потребує Україна — перспективи постачання

Прямий ефір