Що змінить постачання Україні високоточних американських ракет ATACMS

У понеділок, 8 серпня, пресслужба Міноборони США анонсувала, що новий пакет військової допомоги для України включатиме боєприпаси для далекобійних артилерійських систем HIMARS та систем ППО NASAMS. Заступник міністра оборони США Колін Каль офіційно підтвердив інформацію про постачання Україні протирадіолокаційних ракет дальністю до 150 км.

“До нещодавніх пакетів військової допомоги ми включили певну кількість протирадіолокаційних ракет, які можуть бути випущені з українських літаків і можуть вплинути на російські радари та інші речі”, — повідомив заступник міністра оборони США Колін Каль в інтерв’ю “Голосу Америки”.

Хоча постачання ракет ATACMS не було анонсовано, проте це один із найбільших пакетів військової допомоги США.

“Це найбільше разове вилучення зброї та техніки США з використанням цього повноваження, і цей пакет забезпечує значну кількість додаткових боєприпасів, зброї та обладнання”, — йдеться у заяві пресслужби Міністерства оборони США.

Україна не раз закликала США надати американські ракети ATACMS дальністю до 300 км. Журналісти Forbes Україна назвали ці ракети “довгою рукою”, якою можна дотягнутися практично до будь-якої точки України. Вони можуть повністю перерізати основні логістичні маршрути далеко від лінії фронту.

“Поки що армія ворога продовжує покладатися на залізницю як основний спосіб забезпечення свого війська. Знищення складів боєприпасів ракетами GMLRS змушує відсувати кінцеві пункти розвантаження залізничних поїздів та витрачати на логістику набагато більше часу та ресурсів”, — йдеться у статті Forbes Україна.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак наголосив, що отримання Україною далекобійних ракет ATACMS відіб’є бажання у російських окупантів відновлювати СРСР в Україні.

“Складні питання вимагають сучасних рішень. Особливо, якщо це питання глибинної ворожої військової логістики. ATACMS відіб’є бажання тероризувати українців у всіх реконструкторів СРСР 2.0”, — заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у Telegram.

Зараз HIMARS можуть вражати цілі лише на відстані до 80 км. Якщо США нададуть ці ракети Україні, утримувати південь ворогові буде дуже складно.

“Сподіваюся, коли Україна отримає ракети ATACMS, Росії не буде де в Україні ховати ані свої системи командування та управління, ані склади поставок. Утримання армії, яка не контролює небо і піддаватиметься обстрілу в будь-якому місці на окупованих територіях, ймовірно, виявиться для російської армії тягарем, який вона не буде здатна нести”, — сказав радник головнокомандувача Збройних сил України Ден Райс.

За словами Дена Райса, більшість західної зброї — NLAW, Stinger, Javelin, HIMARS, Switchblade, високоточні боєприпаси M777 та Harpoon — показали свою високу ефективність проти російської армії. Експерти вважають — навіть постачання сотні ракет ATACMS у короткостроковій перспективі могло б суттєво вплинути на розстановку сил на полі бою.

Нагадаємо, народний депутат Олег Дунда в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA заявив, що своїм виходом із Договору про контроль за ядерним озброєнням РФ стала на шлях ядерного тероризму. Він вважає, що російське керівництво у такий спосіб погрожує знищити весь світ.

Росія заявляє США про вихід із договору про стратегічні ядерні озброєння: що це означає

США — про вибухи в окупованому Криму: Підтримуємо зусилля України

Читайте також: Кремль планує посилювати фінансування репресивного апарату, щоби зберегти владу — Полозов

Прямий ефір