Кремль планує посилювати фінансування репресивного апарату, щоби зберегти владу — Полозов

Після повномасштабного вторгнення до України 24 лютого путінський режим опинився під зовнішнім тиском, який посилив і тиск внутрішній — як свого часу було у гітлерівській Німеччині та СРСР. Таку думку озвучив адвокат Микола Полозов в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

У Росії почалося полювання на вчених. Будь-який їхній крок контролюється ФСБ, а держзраду можуть інкримінувати кожному. Російська влада взяла курс на побудову ГУЛАГу, а репресії вважають частиною управління, говорить Полозов.

Правозахисник не виключає подальшої трансформації путінського режиму на певну фашистсько-сталіністську державу.

“Безумовно, режим посилюватиметься, оскільки після початку збройного вторгнення Росія, путінський режим, опинилися під серйозним зовнішнім тиском. Цей зовнішній тиск неминуче породжує внутрішній тиск. І зокрема подальшу трансформацію путінського режиму в якусь фашистсько-сталіністську державу, де репресії є одним із основних інструментів державного управління. І в цьому значенні нічого нового не відбувається. Творча та наукова інтелігенція потрапляла під роздачу у випадках, коли відбувалося посилення тоталітарного режиму. Це відбувалося і в Радянському Союзі, і в гітлерівській Німеччині. Це було і в Китаї, де вбивали професорів. І в Камбоджі, і в багатьох інших подібних місцях, де встановлювалися тиранічні режими”, — зазначив адвокат.

За словами Полозова, те, що відбувається в Росії, не виняток, а швидше правило, яке вкотре підтверджує історія.

Він наголошує, що єдиний спосіб зараз для вчених, наукової інтелігенції якимось чином убезпечити себе це — негайно покинути Російську Федерацію.

Правозахисник вважає, що Кремль планує і надалі посилювати фінансування репресивного апарату як “елемента конструкції збереження влади”. І ні про який розвиток культури, освіти, науки в РФ, за словами Полозова, найближчими роками йтися не може.

“Ніхто про жодне населення там, звісно, не думає. Населення сприймається винятково як засіб досягнення цілей. Думаю, що найближчими роками, а може й десятиліттями, нічого доброго в цивільній галузі не відбуватиметься. Усі ресурси будуть спрямовані на збереження влади. Якщо для досягнення цієї мети потрібно буде продовжувати війну, війна триватиме. Якщо потрібно буде здійснювати масові репресії, вони здійснюватимуться. Нічого в науку Росії, в освіту, культуру вкладатися вже не буде”, — сказав Полозов.

Нагадаємо, військовий експерт Сергій Грабський в ефірі марафону #FreeДОМ на телеканалі UA припустив, що вибухи в районі військового аеродрому села Новофедорівка в окупованому Криму — ракетний удар ЗСУ. Зокрема, на це вказує характер ушкоджень.

Жителі захоплених міст Луганщини повторно евакуюються, не побачивши кроків РФ по відновленню — Гайдай

США — про вибухи в окупованому Криму: Підтримуємо зусилля України

Читайте також: “Наступ уже давно почався”: ситуацію на південному напрямку обговорюємо з військовим експертом Рябих

Прямий ефір