Росія заявляє США про вихід із договору про стратегічні ядерні озброєння: що це означає

Фото: flickr.com

Росія повідомила США про тимчасове виведення своїх об’єктів з-під інспекційної діяльності за Договором про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь, повідомляють у Міністерстві закордонних справ РФ. При цьому Кремль уже пригрозив Вашингтону вжити заходів у разі спроб відновити інспекційну діяльність. Офіційний представник генсека ООН у відповідь на таке рішення РФ заявив, що Росія та США мають дозволити інспекторам повернутися до роботи у межах дотримання договору, пише UA.

“Змусили піти на такий крок”  так своє рішення про виведення з-під інспекції США свого ядерного озброєння прокоментували у Міністерстві закордонних справ Росії.

“Російська Федерація змушена вдатися зараз до цієї міри внаслідок наполегливого прагнення Вашингтона явочним порядком домогтися перезапуску інспекційної діяльності на умовах, які не враховують існуючі реалії, створюють для США односторонні переваги і фактично позбавляють Російську Федерацію права на здійснення інспекцій на американській території”,  йдеться у повідомленні російського відомства.

Введені тимчасові заходи, зазначили в МЗС Росії. При цьому наголосили, що російські інспектори не можуть потрапити до Америки. А все через введені раніше США та Європу візові обмеження та закритий простір для російських літаків. Це рішення вже прокоментували у Держдепартаменті США.

“Сполучені Штати віддані виконанню нового Договору про СНО, але ми зберігаємо конфіденційність переговорів між сторонами щодо виконання договору”,  заявив неназваний чиновник Державного департаменту США газеті The Guardian.

Договір про взаємне скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь передбачає скорочення кожної зі сторін розгорнутих ядерних боєзарядів. Угоду між США та Росією було підписано ще у 2011-му та продовжено минулого року ще на 5 років. Один із основних пунктів угоди — право делегації будь-якої миті провести інспекцію, маючи при цьому повну недоторканність на території сторони, де проводилася інспекція. Саме цей пункт Росія і порушує.

“Вона намагається використати договір, щоб вирішити деякі свої меркантильні завдання заразом і налякати весь світ. І ось Росія заявила, що вона тимчасово не пускатиме американських інспекторів, і причина, яку вона назвала, це те, що інспекторам важко візи отримати американські. Росія вирішила використовувати умовно кажучи ядерний засіб, щоб полегшити роботу своїм дипломатам, спецслужбам та частині еліт, які втомилися облітати всі країни, щоб кудись злітати”, — сказав завідувач сектору Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

Шантажем про ймовірний вихід із договору Росія намагається зняти з себе частину американських та європейських санкцій, вважає експерт.

Однак продати Америці черговий ядерний шантаж Росії навряд чи вдасться. Більше того, навіть якщо США не зможуть проводити інспекції, то вони мають інші можливості: розвідка, супутники для моніторингу розгортання ядерних боєголовок у Російській Федерації.

Нагадаємо, народний депутат Олег Дунда в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA заявив, що своїм виходом із Договору про контроль за ядерним озброєнням РФ стала на шлях ядерного тероризму. Він вважає, що російське керівництво у такий спосіб погрожує знищити весь світ.

Жителі захоплених міст Луганщини повторно евакуюються, не побачивши кроків РФ по відновленню — Гайдай

США — про вибухи в окупованому Криму: Підтримуємо зусилля України

Читайте також: Кремль планує посилювати фінансування репресивного апарату, щоби зберегти владу — Полозов

Прямий ефір