Дунда: РФ стала на шлях ядерного тероризму, вийшовши з Договору про контроль за ядерним озброєнням

Країна-агресор РФ тимчасово вийшла з Договору про контроль за ядерним озброєнням і стала на шлях ядерного тероризму та шантажу. Про це народний депутат України Олег Дунда заявив в ефірі марафону “FREEДОМ” на телеканалі UA.

Парламентарій вважає, що російське керівництво у такий спосіб погрожує знищити весь світ. А ситуація на Запорізькій АЕС — лише початок.

“Два дні тому РФ тимчасово вийшла з Договору зі США (який ратифікували ще 40 країн, — ред.) про контроль за ядерним озброєнням. Фактично РФ стала на шлях ядерного тероризму та шантажу, тим самим погрожуючи знищити не лише Україну, а й увесь світ. Запорізька АЕС — це тільки початок. Ми пам’ятаємо висловлювання президента Володимира Путіна “навіщо нам такий світ, якщо там не буде Росії?”, що прозвучало на тему ядерного протистояння”, — сказав Дунда.

Нагадаємо, окупанти 5 серпня двічі за день обстріляли Запорізьку АЕС, є серйозні пошкодження. Російська армія розмістила артилерійські гармати та РСЗВ “Град” поряд з атомною станцією в окупованому Енергодарі. Звідси загарбники щодня обстрілюють Нікополь, розташований по інший бік річки Дніпро, та довколишні міста. Таким чином окупанти використовують найбільшу в Європі АЕС як “ядерний щит”, розуміючи, що ЗСУ удару у відповідь не завдадуть.

5 серпня було серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус на Запорізькій атомній станції. Фахівці говорять про ризик витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. В українському концерні “Енергоатом” заявили, що 6 серпня АЕС “працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки”.

Російські військові завчасно готувалися до збройної провокації на Запорізькій атомній станції, повідомила незалежний експерт з ядерної безпеки Ольга Кошарна.

У машинних залах енергоблоків № 1 та № 2 окупанти розмістили військову техніку зі зброєю та вибухівкою, що є фактичним мінуванням енергоблоків із двома ядерними реакторами. Також заміновано берегову лінію Запорізької АЕС біля ставка-охолоджувача та прилеглого берега Каховського водосховища.

Крім того, увечері 6 серпня загарбники знову завдали ракетного удару по території Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), внаслідок чого було пошкоджено 3 датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП).

Читайте також:

Кремль планує посилювати фінансування репресивного апарату, щоби зберегти владу — Полозов

Вибухи в Криму: РФ наполягатиме на версії недбалості — інакше доведеться визнати недієздатність своєї ППО

США — про вибухи в окупованому Криму: Підтримуємо зусилля України

Прямий ефір