“Ще одна ознака відчаю”: світові лідери відреагували на путінську мобілізацію (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Світ відреагував на заяви президента Володимира Путіна про часткову мобілізацію в Російській Федерації та підтримку так званих “референдумів” на окупованих українських територіях. Західні політики вбачають у цьому слабкість та панічні настрої Кремля. Загрози Москви вже не лякають світової спільноти, а підтримка України зростає, інформує FREEДОМ.

Посол США в Україні Бріджіт Брінк заявила, що РФ продемонструвала слабкість, оголосивши про мобілізацію своїх військових резервів, і пообіцяла, що підтримка України з боку США продовжиться.

“Фальшиві “референдуми” і мобілізація — ознаки слабкості, провалу Росії. Сполучені Штати ніколи не визнають претензій Росії на нібито анексовану українську територію. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки потрібно”, — сказала Брінк.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель також відреагував на заяву Путіна про мобілізацію громадян Росії та пообіцяв, що Євросоюз продовжить надавати підтримку Україні.

“У цій війні є лише один агресор — Росія, і одна жертва агресії — Україна. Підтримка України з боку ЄС залишиться непохитною”, — наголосив Мішель.

А представник ЄС з питань зовнішньої політики Петер Стано вважає проведення на тимчасово окупованих територіях України псевдореферендумів Путіна незаконними, оскільки юридично це українська земля, і дії глави Кремля показують, що він у розпачі.

“Це ще один доказ, що Путін не зацікавлений у світі, що він зацікавлений в ескалації своєї агресивної війни. Це також ще одна ознака його відчаю через те, як розвивається агресія проти України”, — зазначив Стано.

Не залишився осторонь і Китай. Представник зовнішньополітичного відомства Ван Веньбінь заявив, що позиція Китаю щодо України є послідовною та чіткою.

“Ми закликаємо зацікавлені сторони домогтися припинення вогню та припинення війни шляхом діалогу та переговорів, а також знайти рішення, що враховує розумні інтереси безпеки всіх сторін якнайшвидше. Ми також сподіваємося, що міжнародна спільнота створить для цього умови та простір”, — сказав Веньбінь.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький запевнив, що його країна продовжить підтримувати Україну.

“Ми, звичайно, робитимемо все разом з нашими американськими та британськими союзниками, щоб НАТО ще більше допомагало Україні, щоб вона могла захиститися від часткової мобілізації, яку оголосив Кремль”, — підкреслив Моравецький.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час щорічної зустрічі світових лідерів в ООН у Нью-Йорку дав чітко зрозуміти, що Німеччина ніколи не визнає результатів псевдореферендумів на окупованих територіях України, і він також вважає, що Путін у відчаї.

“Останнє рішення російського уряду — акт розпачу. Росія не може перемогти в цій злочинній війні, а останніми рішеннями Путін і Росія лише ускладнюють. Він із самого початку зовсім недооцінив ситуацію та волю українців до опору, а також єдність та рішучість друзів України”, — наголосив Шольц.

Також у Нью-Йорку під час високого тижня в ООН відбулася зустріч 27 міністрів закордонних справ країн ЄС, на якій обговорювалася підготовка 8-го пакету санкцій проти Росії та збільшення постачання зброї Україні. Поки що ще не були озвучені подробиці про тип санкцій чи військову допомогу. Верховний представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель вважає, що всередині ЄС буде одностайна підтримка нових заходів для перемоги України.

Читайте також: Спеціальний трибунал для Путіна та компенсація Росією збитків від війни: завдання української делегації на ГА ООН розбираємо з Мережком та Калан

Нагадаємо, 21 вересня указом президента Володимира Путіна у Росії стартувала часткова мобілізація. А 23-27 вересня на окупованих Росією територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей оголошено проведення “референдумів” про приєднання до Російської Федерації.

Читайте також: Країни ядерного клубу мають відреагувати на погрози Росії, — Подоляк (ВІДЕО)

Прямий ефір