СБУ затримала топчиновника “окупаційної” влади Криму

Фото з сайта ssu.gov.ua

Служба безпеки України затримала росіянина, який активно сприяв окупації Криму. Зокрема, він причетний до мілітаризації півострова.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт СБУ.

У СБУ повідомляють, що чоловік приїхав з РФ до півострова для організації процесу розбудови важливих інфраструктурних проєктів. За це окупанти пообіцяли йому підвищення по службі.

У 2014-2017 роках затриманий працював керівником незаконно створених окупантами структур на базі захоплених українських підприємств.

Так, під час перебування на посадах, іноземець активно сприяв незаконному захопленню майна українських підприємств та його використанню для розбудови інфраструктури анексованого півострова.

Зокрема, йдеться про перевезення вантажів Чорноморського флоту Міноборони РФ.

Крім того, фігурант неодноразово брав участь у робочих нарадах під головуванням так званого очільника “Республіки Крим” Сергія Аксьонова, під час яких росіянин не лише звітував про виконання обов’язків, а й надавав пропозиції щодо розбудови інфраструктурних проєктів окупантів.

Внаслідок чого у вересні 2021 року громадянину РФ повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 110-2 ККУ Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України та скеровано обвинувальний акт відносно нього до суду.

Нагадаємо, СБУ затримала колишнього топчиновника державного підприємства “Київський бронетанковий завод”. Він перебував на посаді протягом 2014 року і своїми корупційними діями завдав державі збитків на 12 млн гривень.

Читайте також: СБУ оприлюднила відео з допиту затриманого російського найманця, який здався ЗСУ (ВІДЕО)

Прямий ефір