Саміт лідерів ЄС завершився в Брюсселі: які підсумки для України (ВІДЕО)

Прапор Євросоюзу. Фото: gettyimages.com

Цього тижня Україна пройшла серйозні етапи на своєму шляху євроінтеграції: українські урядовці презентували проєкт реформ та отримали майже 5 млрд євро допомоги. Про це повідомив спеціальний кореспондент телеканалу FREEДОМ у Брюсселі Віталій Сизов.

Європейські лідери хочуть, щоб Україна якнайшвидше почала фактично переговори про вступ до Європейського Союзу. Про це йдеться в документі, складеному за підсумками зустрічі лідерів країн-членів ЄС, яка відбулася 21-22 березня в Брюсселі.

“Європейська рада вітає прогрес України та Республіки Молдова у просуванні необхідних реформ на шляху до ЄС. На додачу до представлення проєктів рамки переговорів для України та Республіки Молдова Єврорада пропонує швидко ухвалити їх і невідкладно розпочати роботу”, із заяви за підсумками зустрічі в Брюсселі.

Із закликом якнайшвидше відкрити переговори до лідерів європейських країн звернувся і президент України Володимир Зеленський, який брав участь у Саміті лідерів ЄС по відеозв’язку.

“Я б хотів зупинитися на спільних політичних діях, зокрема на питанні щодо початку реальних переговорів про вступ України. Це один із ключових елементів мотивації наших людей у протистоянні з Росією українцям потрібно бачити, що Євросоюз стає ближчим. І особливо в ці складні місяці потрібне відчуття зближення України та Євросоюзу, коли Росія транслює світові, буцімто Захід не здатен підтримувати нас саме так, як треба”, наголосив лідер України.

Драфт переговорної рамки для України було представлено 12 березня. Він містить план необхідних реформ для того, щоб максимально уніфікувати українське законодавство із законодавством Євросоюзу.

Для старту переговорів необхідно схвалити ці рамки і провести міжурядову конференцію. Поки що Україна завершує необхідні для цього реформи, але це не означає, що процес євроінтеграції поставлено на паузу.

20 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль представив у Брюсселі так званий “український план”, необхідний для отримання підтримки на 50 млрд євро впродовж наступних чотирьох років у рамках так званого Українського механізму.

“З нашого боку, ми також виконали велику роботу з підготовки плану для Українського механізму. Він охоплює майже 70 напрямків реформ. Що містить структурні реформи в державному секторі, низку економічних реформ, спрямованих на розвиток бізнес-клімату та підприємництва, створення майбутніх точок зростання нашої економіки. Перш за все, в енергетиці, логістиці, сільському господарстві, критично-сировинному та IT-секторах”, пояснив прем’єр-міністр України.

Перший транш у розмірі 4,5 млрд євро було відправлено цього ж дня. Річ у тім, що виконання цього плану є основою подальшого отримання Україною фінансової підтримки в рамках Українського механізму від ЄС.

“Ви підготували план України. І це дійсно ключовий момент у нашій співпраці. Ваш успіх у підготовці Плану сьогодні тим більш вражаючий, що лише 19 днів тому Український механізм набув чинності. План описує, як Україна може повернутися до швидкого зростання і почати відновлювати втрати, завдані війною. Ба більше, він ґрунтується на тому ж підході, який ми розробили в Європейському Союзі. Іншими словами: він поєднує в собі реформи та інвестиції”, акцентувала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Україна продовжує рух до Європейського Союзу і виконує для цього всі взяті на себе зобов’язання.

Читайте також: Німеччина та Польща створюють коаліцію бронетехніки для ЗСУ: перспективи такої співпраці аналізували експерти

Прямий ефір