Росії вдається розвивати свій ВПК попри санкційні обмеження — чому, пояснив експерт

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Росія має велику спадщину з часів Радянського Союзу, коли її військово-промисловий комплекс (ВПК) активно розвивався. Розпочавши повномасштабну війну проти України, країна-агресор тепер використовує як техніку, так і напрацювання, створені, починаючи з 1960-х років. Крім того, в Росії оперативно переорієнтували економіку на воєнні потреби. Про це сьогодні, 1 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів економічний експерт Ілля Несходовський.

“Необхідно розуміти, що є певна спадщина СРСР, де були величезні інвестиції у військово-промисловий комплекс. І те, що зараз видається (озброєння, — ред.), здебільшого це напрацювання, які існували в 60-х, 70-х, 80-х роках, а зараз їх дістали і продовжують розвивати. Це перший момент, чому складно здійснювати швидкий [санкційний] вплив”, — сказав він.

Другим аспектом, за словами Несходовського, є швидке переорієнтування економіки Росії на потреби війни, що пов’язано з її авторитарним режимом.

“Підприємства були переведені в три зміни і почали виробляти зброї набагато більше. Вони отримали державні замовлення, а гроші дістаються з того ж самого Фонду національного добробуту, — фінансування йде у величезних обсягах”, — наголосив він.

Водночас санкційні заходи все ж почали чинити певний вплив на ВПК Росії, каже експерт.

“Обмеження на верстати продовжують діяти. І попри те, що є певні публікації, що якісь верстати Росії вдалося купити в обхід санкцій, все одно обмеження діють. Вони могли наростити свою військову міць набагато більше, але завдяки санкціям вони цього зробити не можуть. Тому кількість ракет, яку вони пускають, на порядок менша, ніж могла б летіти, якби санкцій не було”, — пояснив Несходовський.

Як він зазначив, попри чинні санкції проти Росії, гостро стоїть питання про необхідність їх посилення, оскільки лазівки та можливості для обходу продовжують існувати.

“Необхідно впливати на країни, які допомагають обходити санкції, запроваджувати вторинні санкції: шукати лазівки, через які Росія купує озброєння і все інше… При цьому все-таки санкції працюють і обмежують можливість Росії вести агресивну війну і мати те озброєння, яке б вона хотіла”, — підсумував Ілля Несходовський.

Читайте також: Нова економічна криза в Росії: банки Китаю, ОАЕ і Туреччини блокують рахунки РФ (ВІДЕО)

Нагадаємо, радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк повідомив, що багато західних компаній продовжують працювати в Росії, платити податки до держбюджету РФ і тим самим фінансувати війну.

Прямий ефір