Росіяни почали маскувати транспортування військових вантажів через Кримський міст — деталі від Барієва

Баржі біля Керченського мосту. Фото: prozoro.net.ua

Росія активно заявляє в інформаційному полі, що Кримський (Керченський) міст використовується виключно для цивільних цілей. Однак на ділі все інакше: транспортування військових вантажів триває, але тепер приховано, з використанням закритих вантажних автомобілів. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

“Міст будували, щоб забезпечувати Крим і паливом, і зброєю, і військовою технікою, і особовим складом. Але вони перестали проводити візуально видиму частину з перекидання через нього і палива, і військової техніки, а в інформаційному полі почали активно говорити про те, що міст використовується винятково в цивільних цілях”, — сказав він.

Але, як він зазначив, попри всі заяви, Кримським мостом також курсують великі закриті вантажівки.

“Ми маємо інформацію, що закриті автомобілі перевозили озброєння на територію Криму і, звісно ж, їм просто нікуди діватися, оскільки удари були і по поромах, які перевозили військову техніку. Отже, вони продовжуватимуть використовувати міст у логістичних цілях для продовження війни проти України”, — наголосив Барієв.

До всього, за його словами, російське командування шукає й альтернативні шляхи постачання своїх військ на півострові, а також окупованих територіях материкової України.

“Вони максимально намагаються використовувати сухопутний коридор Північним Приазов’ям; використовують автотранспортну дорогу для постачання півострова. Крім того, вони активно будують залізницю… Думаю, що одна з цілей — закільцювати повністю залізницю, коли вони доведуть її до Джанкоя”, — підсумував Ескендер Барієв.

Читайте також: Де і як Росія ховає кораблі Чорноморського флоту — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, українські військові 6 червня знищили російський буксир “Сатурн” біля берегів окупованого Криму.

Прямий ефір