Росіяни кинули на Бахмут усе, що могли, але успіху не досягли, — Маломуж

Бахмут. Фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

У Бахмуті Донецької області зараз тривають тактичні контрнаступальні операції — важкі, але грамотно організовані. На цьому напрямку знищуються колосальні ресурси противника. І рішення не відступати з міста, ухвалене військово-політичним керівництвом України, було правильним. Такою думкою сьогодні, 14 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж. 

“Стратегія була відпрацьована ще кілька місяців тому: ми не залишаємо Бахмута, хоча низка експертів, військових і навіть наші закордонні партнери говорили, що Бахмут не має військово-політичного тактичного значення. Ми тоді чітко говорили, що він має і військово-політичне значення, і є символом незламності. Це місто-фортеця. І, найголовніше, це знищення бойових засобів ворога, особливо — професійних військ”, — зазначив гість ефіру.

Маломуж нагадав, що для штурму Бахмута були кинуті “вагнерівці”. І Пригожин, керівник ПВК “Вагнер”, пообіцяв особисто Путіну захопити Бахмут.

“Завдання він не виконав. Відповідно, були кинуті інші війська. Уже поставили завдання Шойгу і Герасимову (Міноборони РФ — ред.). Це повітряно-десантні війська, десантно-штурмові бригади, бригади спецпризначення, інші найманці від Міноборони. Тобто все, що можливо, було задіяно Росією, кинуто саме на Бахмут”, — зазначив військовий експерт.  

Водночас для Сил оборони України, каже Маломуж, тоді почався процес знищення цих військ. Правильно було обрано тактику не відступати, а знищувати все більше і більше сил противника. 

У цій ситуації під Бахмутом, за словами Маломужа, “вагнерівці” втратили близько 80% свого складу. Низка бригад ЗС РФ високого класу, включно з 72-ю, 73-ю, — до 60-70% складу. І зараз вони поетапно відступають. 

“Тиждень тому приблизно вже була рівновага, начебто кульмінація цих усіх подій, але вже ворогові нема чого пред’явити. Хоча з інших якраз ділянок фронту вони перекинули і війська, і техніку, і боєприпаси. Де вони взялися? Вони, звичайно, зібрали з усього фронту, з усіх складів, а це теж ціль. З одного боку, це дійсно складно. Це і наші жертви, але це конкретні цілі. І фактично зараз вже маємо перевагу. Тактичні контрнаступальні операції там зараз триватимуть, важкі, але грамотно організовані”, — зазначив гість ефіру. 

І другий момент, за його словами, — це підготовка до глобальної стратегічної наступальної операції ЗСУ. Щоб надалі вдарити або на цьому, або на інших стратегічних напрямках і звільнити територію України.

Читайте також: Чи здадуть “вагнерівці” Бахмут: чому Пригожин “оголосив війну” російському Міноборони — відповіді Мацуки

Раніше речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий сказав, що втеча російських військових 72-ї бригади ЗС РФ із зайнятих позицій під Бахмутом — ознака серйозних змін на фронті. Ворог зазнав великих втрат унаслідок нещодавніх атак ЗСУ.

Прямий ефір