Росіяни втікають з війни проти України: які способи вигадують військовослужбовці (ВІДЕО)

Російський окупант. Фото: flot2017.com

Понад 4 тис. військових втекли з армії Росії з моменту початку мобілізації. Це не враховуючи дезертирів і тих, хто здався в полон. Обстановка в російських військах не покращується, всупереч запевненням офіційних осіб, що все добре і ситуація під контролем, повідомляє FREEДОМ.

“Що там реально нацисти, які “кошмарять” мирне населення, я не вірив, як не вірила, напевно, більшість із тих, хто перебував поруч зі мною. Проти кого вийдемо? Проти армії, яка захищає свій дім”, — каже кадровий офіцер збройних сил РФ Олександр.

Він поділився спогадами про те, як для нього почалося повномасштабне вторгнення в Україну. З фронту, за його словами, солдат армії Росії може виїхати або мертвим, або рідше — пораненим. Своїх підлеглих він за будь-якої можливості, тобто найменшого нездужання, намагався відправляти на батьківщину. Коли людей залишилося мало, звернулися до типового для росіян способу залишитися в живих — калічили самих себе. Подібних спроб втекти з фронту серед російських військових фіксуються вже не сотні, а тисячі.

“Понад 4 тис. військовослужбовців втекли з частин після початку мобілізації. 3 470 вироків уже є, тобто вже винесено рішення в судах. Крім цього, до судів також надходило 317 справ про невиконання наказу, 96 справ про дезертирство. Найбільше справ припадає на Московську і Ростовську області”, — повідомив журналіст Майкл Накі.

З минулого року в Росії функціонують правозахисні організації, що допомагають чоловікам уникнути служби в армії та відряджання на вірну смерть. Одна з них — “Идите лесом”. Саме її фахівці допомогли дезертувати радисту з Уралу, чиє ім’я не називається з метою безпеки. За словами військового, мотивація у росіян, які воюють, — різна, проте кінець завжди один.

Військовий розповів, що, крім нього, втекти хотіли ще кілька людей із частини. Можливим це стало лише після атаки українського дрона і потрапляння солдатів у госпіталь. Інші військові повідомляють, що “вихідний квиток” коштує 3 млн рублів. Це вся сума компенсації, яку окупант отримує, і має віддати у вигляді хабаря за можливість звільнитися. Радист же звернувся до “Идите лесом”.

Інший військовий-утікач — медик із Бурятії, який покинув Росію ще до відрядження на фронт. Навесні 2023 року йому повідомили, що ось-ось заберуть воювати, і в нього залишалося всього два тижні, щоб вільно пересуватися країною. Він також написав у “Идите лесом”, вказавши, що не має закордонного паспорта. Згідно з російськими законами, чоловік — дезертир.

“Я зрозумів, що все, тепер я — злочинець в особі російської держави. Як можна бути злочинцем в очах у злочинців?” — зауважив він.

За словами тих, кому вдалося уникнути відправки на фронт, вибір залишається завжди. Головне, ні в якому разі не опинитися на полях бою цієї несправедливої війни.

Читайте також: Хочеш жити — здавайся в полон: експерти розповіли, як російським військовим зберегти своє життя

Нагадаємо, військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов заявив, що на лівому березі Херсонської області окупанти масово дезертирують.

Прямий ефір