ЗСУ мають можливості для збільшення контингенту на лівому березі Херсонської області — окупанти масово дезертують — розбір Снєгірьова

Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Усі спроби російських окупантів скинути українські війська у Дніпро та ліквідувати низку українських плацдармів на лівому березі в Херсонській області завершилися нічим. Що визнає й ворог. Про це сьогодні, 19 листопада, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгірьов.

Він зазначив, що самі росіяни стверджують, що українські війська за підтримки артилерії утримують плацдарми в районі сіл Кринки, Пойма, Піщане.

“Щобільше, Збройні сили України, за визнанням російської сторони, мають можливість проведення додаткових десантних операцій для збільшення військового контингенту на лівому березі. Плюс, фактично російські окупанти визнають неможливість, скажімо так, використання тієї ж штурмової авіації та ударних безпілотників у зв’язку з активною роботою української системи РЕБ”, — констатував гість ефіру.

Снєгірьов також зазначив, що ворог визнає успішний характер контрбатарейної боротьби з боку Збройних сил України, які використовують як географічну перевагу, адже правий берег Дніпра вищий за лівий, так і вищі, ніж у російської сторони, тактико-технічні характеристики озброєння.

“Збройні сили України продовжують тиск на позиції російських військ на лівому березі”, — заявив аналітик.

Він пропонує саме під цим кутом дивитися на повідомлення Міноборони РФ про “перегрупування” російських військ на лівому березі, що з’явилося в російських ЗМІ, а потім ними ж було спростоване.

“Ймовірно, йдеться про розбіжності в ухваленні рішення між військовим керівництвом країни-окупанта та політичним. Військове керівництво чудово розуміє подальшу безперспективність утримання лівого берега Херсонської області… Тому виникла така розбіжність у повідомленнях російських ЗМІ. Але було ухвалено політичне рішення на тлі наступу російських військ на Авдіївку, Мар’їнському та Бахмутському напрямках. Очевидно, російському політичному керівництву треба було продати чергові сумнівні успіхи окупаційної армії, а не констатувати факт військової поразки”, — пояснив Снєгірьов.

Аналітик додав, що ситуація для окупаційних підрозділів на лівому березі та їхній моральний стан добре ілюструється кількістю дезертирів.

“Так звані підрозділи правопорядку — спецслужби російських окупантів проводять побудинкові, поквартирні обходи окупованих населених пунктів Херсонської області у пошуках так званих “п’ятисотих”, тобто відмовників, дезертирів з-поміж військовослужбовців регулярних військ Російської Федерації, які відмовляються виконувати божевільні накази командування на лінії зіткнення. Це інформація “правоохоронних органів” окупаційної адміністрації, а не українська ІПСО. Якщо йде така масова облава на окупованих територіях, кількість дезертирів — вона значна. Причому вони біжать, як правило, у напрямку окупованого Криму, і зокрема зі зброєю в руках”, — заявив Дмитро Снєгірьов.

Читайте також: ЗСУ проводять успішні операції на лівобережжі Херсонської області, де закріпилися на кількох плацдармах — карта війни за 18 листопада (ВІДЕО)

Прямий ефір