Росіяни безуспішно намагаються захистити шинами свої літаки від українських дронів — подробиці від експерта

Російські літаки в Енгельсі. Фото: MAXAR TECHNOLOGIES

Обкладання російських літаків шинами не захистить їх від ударів українськими дронами. Про це сьогодні, 26 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Сергій Грабський.

“Потрібно розуміти, що якщо навіть завдано удару, то в будь-якому разі пошкоджується поверхня літака, навіть якщо вибух припадає в основному на шину, і ніби велика частина удару припадає туди. Так, пошкодження можуть бути меншими. Але вони все одно є, і літак потребує ремонту”, — сказав він.

Експерт також зазначив, що такі спроби захистити літаки знижують мобільність російської авіації.

“Якщо ми говоримо вже про досвід застосування нашої авіації, то при загрозах ракетних атак ми просто розосереджуємо авіацію з наших аеродромів, здійснюємо маневр, тобто переносимо її з одного аеродрому на інший. А в цьому випадку після отримання сигналу загрози ці шини треба щонайменше з літака прибрати. Тобто це теж займає досить велику кількість часу, і тому мобільність від цього страждає. Ну і, по-третє, можна розуміти, що якщо ці шини все-таки спалахнуть, то це нібито додаткове джерело прив’язки до цілі. Таким чином, можна на цей напрямок зосередити більшу кількість дронів. І не забуваємо, що дрони летять, у тому числі ніби з візуальним виявленням. Тобто для них оператор може визначити пріоритетність завдання удару”, — сказав Грабський.

Виходячи з цього він підкреслив, що такі способи захисту не є високоефективними для авіації.

Читайте також: “Ще поставили б панцирні ліжка”: метод захисту російських Ту-95 під покришками прокоментував авіаексперт

Нагадаємо, росіяни намагаються захистити шинами свої стратегічні бомбардувальники Ту-95 на аеродромі в Енгельсі від українських безпілотних літальних апаратів.

Прямий ефір