Росія завела Мінський і Нормандський переговорні формати у безвихідь, – ЄС

Фото Укрінформ

Переговірний процес у Тристоронній контактній групі та в Нормандському форматі опинився у глухому куті через відмову Росії визнавати себе стороною конфлікту на сході України.

Про це йдеться в заяві ЄС, виголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Відмова Росії як сторони конфлікту діяти відповідально, шляхом конструктивної участі у переговорах у межах Тристоронньої контактної групи, а також перешкоджання проведенню чергової зустрічі в Нормандському форматі спричиняє безвихідь у цих переговорних форматах”, – зазначається у заяві.

У ЄС нагадують, що минуло вже два роки від часу проведення останнього Нормандського саміту, на якому були підписано документ під назвою “Загальні узгоджені висновки”.

“Ми шкодуємо, що більшість узгоджених тоді заходів досі не реалізовано, хоча домовленості на технічному рівні були досягнуті в робочих групах Тристоронньої контактної групи. Утім вони залишаються заблокованими на політичному рівні”, – заявляють у Євросоюзі.

У ЄС занепокоєні з приводу погіршення безпекової ситуації на сході України, зокрема, внаслідок нарощування Росією військових сил поблизу кордону.

“Будь-яка загрозлива або дестабілізуюча поведінка є неприйнятною. Ми закликаємо Росію дотримуватися наявних механізмів у межах Віденського документа щодо прозорості переміщень та здійснити деескалацію напруженості”, – наголосили в ЄС.

Раніше в Офісі президента заявили, що Нормандський формат, як майданчик для переговорів щодо припинення конфлікту на Донбасі, лишається незмінним.

Читайте також: Нормандський формат потрібно зберегти, – амбасадорка Німеччини

Прямий ефір