Нормандський формат, як майданчик для переговорів щодо припинення конфлікту на Донбасі, лишається незмінним, – Никифоров

Фото ОП

Прессекретар Володимира Зеленського Сергій Никифоров прокоментував свою заяву в ефірі програми “Взгляд с Банковой” телеканалу UA щодо роботи Нормандського формату.

Про це повідомляє UA з посиланням на Facebook ОП.

“Щодо вчорашнього ефіру програми “Взгляд с Банковой”. У частині про Нормандський формат йшлося виключно про те, що під питанням – час та рівень проведення наступних зустрічей Нормандії. Сам формат – поза усякими питаннями і сумнівами. Це –  безальтернативний майданчик для припинення конфлікту на Сході України, – пояснив Сергій Никифоров.

Він додав, що його слова сьогодні підтвердив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

За словами прессекретаря президента, РФ лишається єдиною відповідальною за затримку зустрічей у Нормандському форматі. Україна, Франція та Німеччина готові до контактів на рівні міністрів та лідерів найближчим часом.

“Ми вважаємо, що суть переговорів – отримання результату. Якщо Росія наполягає, що підсумок має бути відомий до початку перемовин, це ставить під питання сам переговорний процес. Закликаємо Москву співпрацювати. Донбас очікує на мир, і Росія повинна зробити свій внесок у його досягнення“, – наголосив Никифоров.

Нагадаємо, прессекретар президента у програмі “Взгляд с Банковой” сказав, що подальша робота Нормандського формату за участі України, Франції, Німеччини та Росії – під питанням.

“У мене зараз немає однозначної відповіді. Сам Нормандський формат, його продовження – під великим питанням. Ніяк не можуть домовитися щодо наступного саміту в Нормандському форматі на найвищому рівні, навіть міністри поки що не зустрічаються. Тобто тут і політична частина, політичний порядок Нормандського формату під великим питанням, що вже говорити про екологію. Наразі відповіді немає, хоча це дуже правильна тема для обговорення на високих рівнях у Нормандському форматі”, – пояснив Никифоров.

Читайте також: Підсумки участі Володимира Зеленського в кліматичному саміті у Глазго: “Взгляд с Банковой” із Сергієм Никифоровим

Прямий ефір