“Росія випробовує межі допустимого”: порушення повітряного простору російськими ракетами європейських країн проаналізував Коваленко

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

У ніч із 28 на 29 березня ракети Х-101/555 уперше подолали понад 2 100 км і двічі порушили повітряний простір Молдови. Раніше, 24 березня, російська ракета вторглася на 39 секунд у повітряний простір Польщі, а потім повернулася в Україну. РФ таким чином випробовує межі дозволеного щодо країн Європи та НАТО. Поки що гідної відповіді Росія не отримала. Про це сьогодні, 29 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Росія таким чином випробовує межі допустимого. Аморфна та абсолютно безініціативна позиція країн-членів НАТО, які абсолютно не реагують на загрози входження у свій повітряний простір ворожих засобів ураження, мотивує Москву випробовувати далі можливі варіанти”, — сказав він.

Молдова не має засобів протиповітряної оборони (ППО), здатних збивати крилаті ракети, наголосив експерт.

“У випадку з Молдовою немає абсолютно ніяких претензій до Кишинева з однієї простої причини — у Молдови просто немає засобів перехоплення цих ракет. Ефективного ППО у Молдови в принципі немає. І повітряний простір Молдови Росія неодноразово використовувала для того, щоб безпечно пролітати відстань під час ураження крилатими ракетами “Калібр”. РФ дуже часто використовувала повітряний простір Молдови, щоб із півдня більш безпечно досягати регіонів центральної або західної України”, — пояснив він.

На фермі поблизу українського кордону з Румунією було знайдено уламки безпілотного літального апарату Shahed 136. Реакції уряду країни наразі немає.

“На територію Румунії впав черговий дрон камікадзе Shahed 136. І Румунія не реагує на це досить адекватно. Я не здивуюся, якщо президент, міністр оборони Румунії, знову заявлять про те, що не на території Румунії впав камікадзе”, — резюмував Коваленко.

Читайте також: Чому Польща не наважилася збити російську ракету в своєму повітряному просторі — думки експертів

Прямий ефір