Українські підрозділи для уникнення втрат перемістились на більш вигідні позиції в районах Лук’янців та Вовчанська, — Генштаб ЗСУ

Українські військові. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Упродовж минулої доби російські окупаційні підрозділи концентрували зусилля у Харківській області, а також на Краматорському та Покровському напрямках. Про це наприкінці 811-ї доби повномасштабної війни повідомив Генеральний штаб Збройних сил України, інформує FREEДОМ.  

За добу відбулося щонайменше 145 бойових зіткнень між Силами оборони України та російськими окупаційними військами. Противник завдав трьох ракетних ударів, понад 320 ударів дронами-камікадзе, а також здійснив понад 2 400 обстрілів позицій українських військ. Активно використовував авіацію — російські терористи скинули на територію України майже 70 керованих авіабомб.

На Харківському напрямку захисники України на кінець доби відбили 11 атак противника. На окремих ділянках, в районах Лук’янців та Вовчанська, українські підрозділи задля збереження життя бійців та уникнення втрат здійснили маневр та перемістились на більш вигідні позиції.

На Куп’янському напрямку ворог здійснив 16 атак на позиції українських військ, успіху не мав. Українські війська відновили втрачені раніше позиції та покращили тактичне положення на окремих напрямках.

На Лиманському напрямку відбито дві ворожі атаки, втрат позицій не допущено. На Сіверському відбито п’ять російських атак. На Краматорському — 12 атак: втрат позицій також не допущено. Українські війська проводили заходи з покращення тактичного положення — мали успіх.

На Покровському напрямку було відбито 33 атаки противника. На окремих ділянках внаслідок штурмових дій та інтенсивного вогневого впливу з боку росіян українські підрозділи змінили позиції для збереження життя військовослужбовців та покращення тактичного положення.

На Курахівському напрямку відбито сім ворожих атак. На Времівському — 10. Українські воїни проводили заходи з покращення тактичного положення, мали успіх.

На Оріхівському напрямку відбито три атаки противника. На Придніпровському ворог атакував українські позиції на лівому березі Дніпра п’ять разів. Ситуація контрольована, втрат позицій не допущено.

На інших напрямках суттєвих змін в обстановці не відбулось.

Читайте також: Найзапекліші бої точаться на Харківському, Бахмутському та Авдіївському напрямках — карта війни за 14 травня (ВІДЕО)

Прямий ефір