Росія готує другу спробу наступу на Харківському напрямку, — військовий аналітик

Харківський напрямок фронту. Графіка: deepstatemap.live

На Харківському напрямку росіяни підтягують резерви, окупанти готують другу хвилю наступу. Водночас Сили оборони України також підготувалися і здійснюють контрудари. Про це сказав військовий аналітик Олексій Гетьман в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 12 червня.

“Ми очікували, що після того, як окупанти створили два плацдарми в Харківській області в глибину на 5-7 км, вони почнуть подальші дії. Адже це не той план, який вони хотіли б реалізувати. Їхня мета — підійти практично впритул до Харкова, щоби мати можливість зі ствольної артилерії обстрілювати місто, перетворивши його таким чином на “сіру зону”. Цей план у загарбників провалився. Вони підтягують туди резерви, планують провести другу хвилю наступальних дій”, — сказав Гетьман.

Але поки що і цей задум росіянам не вдається втілити, оскільки українські Сили оборони також перекидають резерви в Харківську область, відтісняючи війська РФ, продовжив аналітик.

“Там перебувають добре підготовлені українські війська, і можна говорити про контрнаступальні дії. Але треба розуміти, що це не контрнаступ у тому сенсі, в якому ми часто собі це уявляємо. Це тактичні контрконтрудари, мобільна оборона, яка передбачає відбивати ті тактичні позиції, які на невеликих ділянках росіянам вдалося зайняти під час наступу”, — пояснив Гетьман.

Також аналітик прокоментував ситуацію в прикордонних районах Сумської області. На його думку, фейк про захоплення села Рижівка, що недалеко від кордону з Росією, був політичною акцією, а не військовою.

“Ворожі ДРГ на Сумщину періодично вторгаються, влаштовують провокації. Нещодавній захід у село Рижівка і вивішування там російського прапора — це, ймовірніше, була все-таки політична акція, ніж військова. Цей прапор дуже швидко зняли, не виявилося там ніяких російських військ. А на своїх пропагандистських каналах росіяни розповідали, що вони “звільнили” черговий населений пункт. Але ця інформація, як і вся інформація з РФ, не відповідає дійсності”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Російські війська втратили перевагу несподіваних маневрів біля кордонів з Україною, — Варченко

Нагадаємо, військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов сказав, що ситуація на Харківському напрямку залишається важкою, але зазнала змін на користь Сил оборони України.

Читайте також: Російські окупанти намагалися промацати оборону в Сумській області, — Коваленко

Прямий ефір