ЗСУ перехопили ініціативу на Харківському напрямку, — експерт

Вовчанськ Харківської області, травень 2024 року. Фото: gettyimages.co.uk

Ситуація на Харківському напрямку залишається важкою, але зазнала змін на користь Сил оборони України. Таку оцінку сьогодні, 11 червня, дав в ефірі телеканалу FREEДОМ військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

“Тактична та оперативна ініціатива перейшла до Збройних сил України. Подальше просування противника зупинено. Більше того, Сили оборони України проводять низку успішних контратак у районі Вовчанська та Липців”, — прокоментував він.

За словами гостя ефіру, Липці, які перебувають під контролем ЗСУ, мають для ворога стратегічне значення, оскільки село оточене трьома панівними висотами, контроль за якими дає можливість заподіяти вогневого ураження значним територіям Харківської області. У районі Вовчанська, за його словами, продовжується видавлювання ворога з міста.

“Бої йдуть у районі так званої промзони. На даний момент за рахунок передислокації оперативних резервів Збройних сил України ситуація не просто стабільна, вона, скажімо так, зазнала змін на користь Сил оборони України”, — зазначив Снєгирьов.

Водночас на цьому напрямку, як каже військово-політичний експерт, зафіксовано передислокацію оперативних резервів російських окупантів, тому можна очікувати на ескалацію з боку російської армії.

Серед позитивних для України новин з Харківського напрямку експерт називає успішні удари по складах боєприпасів та командно-штабному пункту 6-ї загальновійськової армії РФ у Бєлгородській області.

“Удару завдано по місцю дислокації вищого керівного складу цієї армії. За інформацією російських пабліків, вісім офіцерів вищої ланки вважаються зниклими безвісти”, — зазначив він.

Водночас Снєгирьов констатує, що противник відчайдушно намагається використати вікно можливостей, що закривається, саме з цим пов’язана різка ескалація напруженості на Покровському, Курахівському, Краматорському, Лиманському і Куп’янському напрямках, що обертається для росіян великими втратами.

“Противник атакує на всіх ділянках фронту. Основне завдання — спроба вийти на адміністративні кордони Донецької області. Тому невипадково така кількість втрат серед особового складу”, — зазначив Дмитро Снєгирьов.

Нагадаємо, за повідомленням Генерального штабу ЗСУ, Покровський напрямок залишався найгарячішим протягом минулої доби — російські підрозділи атакували понад 20 разів. Загалом на фронті сталося щонайменше 80 бойових зіткнень між російськими окупаційними військами та Силами оборони України.

Прямий ефір