РФ запустила в Європі нову гонку озброєнь — ми вже беремо в ній участь, — Кулеба на Форумі оборонних індустрій Україна — ЄС

Дмитро Кулеба. Скріншот: uatv.ua

Росія знову розпочала в Європі гонку озброєнь, ігнорування цього факту не утримає її від подальшої агресії у регіоні. Про це сьогодні, 6 травня, відкриваючи Форум оборонних індустрій Україна — ЄС, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає FREEДОМ.

“На жаль, на схід від Європи є реваншистська та антиєвропейська диктатура, яка бажає зруйнувати мир на нашому континенті, і вона не зупиниться, доки її не зупинять. Ми не можемо зупинити це лише політичними заявами. Це можна досягти лише шляхом переважаючої вогневої потужності. Нинішні темпи мілітаризації Росії є найвищими з радянських часів. У нас перегони з часом. Я ненавиджу це говорити, але ми вже беремо участь у новій гонці озброєнь. Усвідомлюємо ми це чи ні, подобається нам це чи ні, ми не можемо просто заплющити очі на цю реальність та сподіватися, що вона зникне. Що ми можемо зробити, так це перемогти й стримати агресивну Росію, продемонструвавши, що Європа має чим захистити себе”, — підкреслив глава МЗС України.

Він зазначив, що розширення оборонно-промислового потенціалу України та ЄС є політичним питанням і потребує політичного стимулу, “який пройде через всю систему: від уряду до зварювальника, який працює зі сталлю”.

“Багато важливих кроків уже було зроблено, і я дякую урядам і приватним структурам, які усвідомили терміновість і вжили заходів. Я бачу прогрес — від реальних кроків зі збільшення промислового виробництва до першої оборонної стратегії ЄС. Наше поточне завдання — масштабувати цю роботу та досягти результатів. Якнайшвидше”, — закликав Кулеба.

Для цього, на думку українського міністра, потрібно виконати три умови. Перше — відмовитися від “національного егоїзму”. Як приклад він навів виробництво 155-мм снарядів, які не є взаємозамінними й, наприклад, французькі снаряди можна використовувати лише з французькими знаряддями. Друге — довгострокове планування та передбачуваність у закупівлях для промисловості. Третє — посилення кооперації між українською та європейською індустріями.

Читайте також: Європейському бізнесу слід інвестувати в українське виробництво військової амуніції та техніки, — Боррель

Прямий ефір