Європейському бізнесу слід інвестувати в українське виробництво військової амуніції та техніки, — Боррель

Жозеп Боррель. Фото: uatv.ua

Україна може бути прикладом для Європейського Союзу у сфері інновацій в оборонному секторі, тож європейському бізнесу слід інвестувати в українське виробництво військової амуніції та техніки. Про це сьогодні, 6 травня, відкриваючи “Форум оборонних індустрій ЄС-Україна” заявив верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Я був в Україні в лютому й відвідав одного з більш ніж 200 українських виробників дронів, та побачив, як необхідність посилює інновації. Дрони та засоби радіоелектронної боротьби, вироблені в Україні, можуть стати світовими лідерами. Вони відповідають на виклик, тому що в них є в цьому необхідність. Тож так, потреба посилює інновації, і Україна є яскравим прикладом цього. Ми збирали цей форум і повинні покинути його з конкретними пропозиціями щодо підтримки цих українських виробників та інноваторів”, — сказав він.

За словами Борреля, європейські компанії повинні організовувати спільні закупівлі з українськими.

“Ми повинні інтегрувати українські оборонні потужності в промисловості з нашими. А конкретно це означає, зокрема, сприяння спільним закупівлям між європейцями та Україною в оборонній промисловості”, — пояснив єврочиновник.

Очільник європейської дипломатії додав, що прибуток, отриманий від заморожених російських активів, має бути спрямований на фінансування українського оборонного сектору.

“Ми щойно створили новий фонд допомоги Україні з обсягом 5 млрд євро в рамках Європейського фонду миру. І щойно держави-члени домовляться про використання доходів, отриманих від заморожених активів Росії, ці ресурси будуть спрямовані в Україну для вирішення її нагальних військових потреб й безпосередньо на українську оборонну промисловість. Це мій твердий намір. Ці гроші необхідно спрямувати в Україну, щоб українці могли самостійно виробляти продукцію на своїй території, там, де вони її потребують — це економія транспортних витрат і це допоможе уникнути затримок”, — заявив Боррель.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки розповів, що загалом у форумі беруть участь 140 компанія з 25 країн-членів Європейського Союзу.

Читайте також: В Україні є безпілотники, які не мають аналогів у світі, — командир батальйону

Нагадаємо, керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко розповів, що Україна стала найбільшим виробником дронів у світі. Безпілотні літальні апарати (БпЛА) збираються з українських компонентів.

Прямий ефір