РФ не може головувати в Радбезі ООН, використовуючи право на вето, щоб покривати власні злочини, — Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: president.gov.ua

Російська Федерація розпочне головування в Раді безпеки Організації Об’єднаних Націй (Радбез ООН) з 1 квітня 2023 року, що остаточно обнулить репутацію організації. Про це сьогодні, 31 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Це дика ситуація, яка остаточно обнулить репутацію організації. Існують основні положення ООН, які підписують країни. Росія, до речі, цього не зробила, тому серед членів організації перебуває незаконно. Тим часом у статутних положеннях чітко зафіксовано, що може робити країна, а що не може в рамках міжнародного права. Росія все це порушує, і, безсумнівно, за це має бути покарання. Як мінімум, Росія не може головувати в Радбезі, використовуючи право вето, щоб покривати власні геноцидні, терористичні та воєнні злочини в Україні”, — сказав він.

Радник глави ОПУ нагадав, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського президента за злочин проти гуманітарного права: депортацію дітей з України на територію Росії.

“Він посилає всім людиноненависницьким режимам, які, на жаль, існують у людській цивілізації, простий сигнал: “Ріжте, вбивайте та ґвалтуйте, це заохочується, круто, якщо ви зможете витерпіти осуд гуманістичної складової світової спільноти, тоді ви маєте право різати кого завгодно”, — зазначив він.

Подоляк наголосив, що всі країни світу в онлайн-режимі спостерігають за воєнними злочинами російських окупантів на території України, включно з керівництвом ООН.

“Це безглуздо, вони ж це бачать. Вони бачать, що робить Росія, вони бачать обсяг руйнувань, обсяг убивств, обсяг лицемірства, обсяг того, що Росія порушує. Щоб не заохочувати таку модель поведінки на зовнішніх ринках, необхідно зробити всього лише три кроки. Перше — призупинити членство Росії в Раді безпеки. Не те що головування, а членство в Раді безпеки та забрати право вето. Друге — призупинити членство в Організації Об’єднаних Націй. І третє — на базі ООН створити спеціальний трибунал, щоб на очах в інших країн розібрати в деталях, що така поведінка в цивілізованому світі неприпустима”, — резюмував Михайло Подоляк.

Читайте також: Україна проти головування Росії в Раді безпеки ООН і очікує на ефективні дії (ВІДЕО)

Прямий ефір