РФ на багато років втратить енергетичний ринок ЄС завдяки санкціям та проблемам на “Північному потоці”, — економіст

Ілюстративне фото: famagusta.new

Росія на багато років втратить позиції на енергетичному ринку Європейського Союзу завдяки санкціям та проблемам, що виникли на газопроводах “Північного потоку”. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник аналітичного спрямування Мережі захисту національних інтересів “АНТС”, економіст Ілля Несходовський.

Він зазначив, що восьмий пакет санкцій, що готується, ще більше ізолює Російську Федерацію і вдарить по її економіці. Важливим моментом є питання обмеження ціни на нафту та обмежень щодо страхування перевезень російської нафти, що знизить доходи РФ.

“Не просто обмеження ціни поставок нафти в Європейський Союз, а також фактично обмежують можливість для Росії торгувати з іншими країнами. І це досить-таки хороший удар і досить-таки правильне рішення”, — сказав економіст.

Також він додав, що восьмий пакет санкцій передбачатиме обмеження проти фізичних та юридичних осіб, серед яких, зокрема, і ті, що мають відношення до організації псевдореферендумів на окупованих територіях України.

“Щодо газу нам уже зрозуміло, що після диверсії, яку, очевидно, організувала Росія на своєму “Північному потоці – 1”, на “Північному потоці – 2”, то поставок газу не буде. Якісь санкції в цьому питанні… Ну, фактично Росія сама собі зробила погано цими діями. Іншими словами, вона вже назавжди, мені так здається, втратить європейський ринок не тільки у цьому та наступному роках, але я думаю, що на багато років уперед. Замістити ці потоки в інші країни немає можливості. Тобто “Газпром”, я так гадаю, найближчим часом просто стане банкрутом. Тому якісь тут обмеження у восьмому пакеті, навіть якщо будуть, як на мене, ці обмеження не будуть такими суттєвими, як обмеження ціни на нафту та обмеження щодо транспортування та страхування нафти морським шляхом”, — сказав Несходовський.

Він також вважає важливим аспектом запровадження санкцій проти тих, хто допомагає Росії обходити вже раніше запроваджені обмеження та заборони.

“Наприклад, Грузія, наприклад, Казахстан. Величезні поставки здійснюються товарів подвійного призначення, які є в різних джерелах журналістських розслідувань, які говорять про те, що ці країни системно допомагають Росії обходити санкції. Відповідно, стосовно них мають бути повністю ті ж самі прийоми. Тобто до компаній фактично повинні бути повністю застосовані обмеження будь-якої торгівлі. Тому що дуже дивно вести війну, мати можливість через дуже просту схему, коли всього лише три посередники, отримувати товари подвійного призначення, у тому числі військового, чим вони вбивають сьогодні українців. Ось теж дуже важливо припиняти такі дії”, — наголосив економіст.

Водночас Несходовський переконаний, що Росія продовжуватиме війну, навіть якщо не зможе продавати нафту та газ. Тому, на його думку, потрібно, щоб РФ не мала доступу до технологій, матеріалів і сировини, необхідних для виробництва озброєнь.

Читайте також: Україна закликає ЄС запровадити нові санкції проти Росії — що відомо

Нагадаємо, дном Балтійського моря пролягають дві труби газопроводу “Північного потоку-1” та дві труби “Північного потоку-2”. І з цих чотирьох труб одразу три вийшли з ладу.

Як повідомлялося раніше, ремонт труб “Північного потоку” може тривати кілька місяців.

Прямий ефір