Британія задала “тренд” — це новий етап протистояння російській агресії, — Самусь 

Михайло Самусь. Фото: Facebook

Офіційний дозвіл Британії на застосування зброї її виробництва по військових об’єктах на території Росії можна назвати новим “трендом”, який задав Лондон. Дедалі більше країн виступають за те, щоб Україна сама розпоряджалася зброєю, яку їй передають союзники. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

Експерт пояснив, що країни, які постачають зброю куди-небудь, навіть якщо це комерційні контракти, мають право визначати, у який спосіб її застосовуватимуть. У Європейському Союзі існує кодекс поведінки під час експорту озброєнь. 

“Це нормальна практика, коли хтось постачає зброю, в комерційних контрактах або в межах державної допомоги, та визначає формат застосування цієї зброї”, — зазначив Самусь. 

Він звернув увагу: досі задавали тон постачанням озброєнь в Україну та тому, як можна їх застосовувати, Сполучені Штати. Але Британія першою відкрито заявила про позицію щодо своєї зброї. 

“Ми знаємо, що США відкрито виступають проти того, щоб американське озброєння застосовувалося безпосередньо по території Росії. Ба більше, прямо, звісно, так не заявлялося, але адміністрація Байдена виступає проти ударів і українським озброєнням по російській території, наприклад, по НПЗ. У зв’язку з тим, що нібито це вплине якось на ціни на світовому ринку нафти. Тепер же вперше прозвучало відкрито, що Україна має право на застосування британської зброї по території Росії”, — зазначив спікер.

Самусь нагадав також: міністр закордонних справ Латвії заявила, що власне деякі країни виступають за те, щоб Україна сама розпоряджалася зброєю, яку їй передають. 

“Тобто це вже — певний новий “тренд”. У зв’язку з тим, що США фактично пів року були відсутні як лідер коаліції, яка допомагає Україні, Велика Британія, інші держави, зокрема країни Балтії, взяли на себе це лідерство і тепер задають тон у тому, як Україні застосовувати західну зброю по Росії”, — зазначив Самусь. 

Він не виключає, що інші країни можуть так само відкрито заявляти про те, що їхня зброя може застосовуватися по російській території. 

“Наприклад, якщо ми говоримо про британські ракети Storm Shadow, є аналоги французькі Scalp. Можливо, Франція теж дозволить Україні бити ними по російській території. Це дійсно буде вже, скажімо так, новий етап війни. Оскільки одна справа — бити по військових аеродромах чи інших військових об’єктах на території Росії дронами, а інша справа — завдавати ударів крилатими ракетами. Це трохи інша ситуація й інші відчуття, я б так сказав, для Кремля у протистоянні з Україною”, — резюмував гість ефіру. 

Читайте також: Союзники України відсувають “червоні лінії” Кремля — підсумки візиту Камерона до Києва проаналізував експерт-міжнародник

Прямий ефір