РФ будує оборонні споруди біля Кримського мосту — що відомо

Кримський міст. Фото: wikipedia.org

У тимчасово окупованому Криму для захисту Кримського (Керченського) мосту російські війська встановили додаткові споруди, які складаються з барж. Про це сказав начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 30 травня.

“Що стосується цих барж, як ми бачимо на супутникових зображеннях, вони намагаються таким чином захистити цю конструкцію. Передовсім від ракет. Тобто створюється така конструкція, яку ракета під час польоту має прийняти за міст, тобто вона вибудовується перед ним з боку можливої атаки, на їхню думку. Або з півночі, або з півдня”, — пояснив Плетенчук.

Баржі в районі Кримського мосту. Ілюстрація: Telegram/”Крымский ветер”

Він нагадав, що російських кораблів, які раніше патрулювали зону біля мосту в кількості від 10 до 14, тепер там немає.

“Відповідно, вибудовується така конструкція, яка повинна обдурити систему наведення. Образно кажучи, вона має ракеті сказати, що “це я, міст, глянь сюди”. Насправді, як книжка пише, так росіяни й роблять”, — доповнив спікер.

Читайте також: Надихнув “Циклон”: тральщики та ракетні катери РФ виходять із Криму — деталі від Плетенчука

Нагадаємо, Росія більше не використовує міст у Керченській протоці для постачання своїх військ на лінії фронту і зосередилася на сухопутні маршрути, що пролягають через окуповані східні області України.

Прямий ефір