Пригожин втрачає авторитет у РФ — як і чому колишнього “кухаря Путіна” витісняють із російських еліт (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин стрімко втрачає владу й авторитет, а також шанси задовольнити свої політичні амбіції. За словами експертів, кремлівська влада сьогодні доволі жорстко повертає Пригожина на землю, не потребуючи більше його послуг. Колишнього “кухаря Путіна” витісняють із російських еліт, повідомляє FREEДОМ.

Пригожин з упевненим виглядом записав чергове відеозвернення, в якому розповів про невтішне рішення російського Міністерства оборони — вербування ув’язнених припинено. І поскаржився на вітчизняну бюрократію, мовляв, якби не вона, захоплення українських земель відбувалося б набагато швидше. Бадьорі заяви злочинця змінилися скаргами, стверджують експерти.

“Якщо сьогодні було б 3-5 ПВК “Вагнер” на різних напрямках, я думаю, що ми б уже в Дніпрі шкарпетки полоскали”, — заявив Пригожин.

На жаль Пригожина, його шкарпетки, схоже, так і залишаться брудними. Як повідомляють експерти, політичні амбіції глави ПВК призвели до поступового відсторонення від справ. І заборона на вербування “вагнерівців” у в’язницях — тільки початок. Так званий “кухар Путіна” багато місяців був однією з головних медійних зірок війни проти України.

“Медійна діяльність Пригожина була досить удаваною і в ній він намагався демонструвати, що він мало не головна людина в цій війні, і скоро тільки він вирішуватиме долі людей. Однак, з погляду апаратної ваги, позиції Пригожина були хиткими ще тоді, коли він стикався в протистоянні з дійсно вагомо апаратними фігурами, якось у нього нічого не виходило”, — заявив журналіст Майкл Накі.

Разом із цим, за інформацією ЗМІ, лідер “вагнерівців” настільки повірив у себе, що навіть публічно дискредитує Міноборони. Наприклад, у рекламі групи “Вагнер” стверджується, що служити там набагато вигідніше, ніж в армії Росії.

Донедавна бізнесмена рятувало те, що він виявився вигідний Кремлю, переконані аналітики. У певний момент його солдати змогли зупинити обвал фронту, перетягнувши на себе увагу українських сил.

“Але в якийсь момент Пригожин загрався. Коли він перестав демонструвати ефективність, коли перестало виходити те, що він обіцяв Володимиру Путіну, його позиції різко погіршилися. І справді, група “Вагнера” могла досить ефективно, з погляду путінського режиму, розв’язувати локальні завдання в ЦАР, у Сирії та ще за кількома напрямками. Однак Пригожин замахнувся на те, що тепер він не просто керівник відносно невеликої структури, а справжній воєначальник”, — коментує Накі.

Бажаючи продемонструвати міць “Вагнера” і вислужитися перед Путіним, Пригожин втратив тисячі найманців у спробі захопити місто Соледар Донецької області — не найважливішу точку війни, як вважають експерти. На цьому тлі державна пропаганда раптом перестала співати “кухареві Путіна” хвалебні оди, а його дружба з главою Чечні Рамзаном Кадировим дала тріщину, пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

Ба більше, обов’язок набору ув’язнених забрало собі Міноборони. Аналітики впевнені, що в Кремлі усвідомили, що постать Пригожина зовсім не є незамінною, а секрет успіху “Вагнера” в безплатному тюремному гарматному м’ясі.

На думку фахівців правозахисного проєкту “Гулагу.нет”, причиною занепаду зірки Євгена Пригожина може бути також змова проти глави Міноборони Росії Сергія Шойгу, яку, можливо, планував Пригожин.

Читайте також: Пригожин проти Герасимова: що відомо про конфлікт путінських маріонеток (ВІДЕО)

Прямий ефір