Проведення часткової мобілізації в Росії навряд чи змінить перебіг війни, — російський правозахисник назвав причини

Олександр Подрабінек. Фото: ru.krymr.com

Проведення часткової мобілізації у Росії навряд чи змінить хід розв’язаної Кремлем війни, оскільки відбувається за принципом “потьомкінських сіл”. Про це сьогодні, 27 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав російський правозахисник, журналіст, колишній радянський політв’язень Олександр Подрабінек.

“Але сама мобілізація навряд чи змінить перебіг війни і щось додасть для Росії… Насправді маса повідомлень про те, що люди не підготовлені, не навчені, не одягнені, немає жодного спорядження, ніякої військової підготовки. У нас в Росії “потьомкінські села” в пошані, у традиції… І ось така ілюзія діяльності, вона практично у всіх галузях, зокрема й у військовій, зокрема й під час мобілізації… Тому я не думаю, що щось дуже зміниться, крім того, що влада ще більше запанікує та зрозуміє, що це теж не вихід. Мобілізація — це теж не спосіб перемогти Україну у війні”, — сказав Подрабінек.

Водночас він закликав не ставитися серйозно до цифр, які озвучуються в Кремлі щодо запланованої кількості мобілізованих, тому що російська влада мобілізує стільки, скільки їм знадобиться, попри неефективність цих дій.

“Ну, яка може бути ефективність від людей, яких силою призивають до армії, які не хочуть воювати, які не хочуть стріляти в інших людей, які не хочуть отримувати кулі собі. Я просто був у певному здивуванні навіть від безглуздя нашої влади, яка роздає мобілізаційні приписи кримським татарам у Криму. Вони вважають, що кримські татари воюватимуть на боці Росії проти України: це наскільки треба бути позбавленим будь-яких аналітичних здібностей і не розуміти, у якому світі вони живуть, щоб розраховувати на успіх такої справи. І так у всьому”, — зазначив Подрабінек.

На його думку, головна ідея проведення часткової мобілізації в РФ та й усієї війни з Україною для російського президента Володимира Путіна полягає в тому, щоб повторити події Другої світової війни в нових обставинах.

“Путін бачить себе героєм минулого. Ось не дарма ж ось це все “победобесие”, всі ці немислимі звеличення результатів Другої світової війни так підіймалися останнім часом у нас пропагандою. Сьогоднішня війна для Путіна означає як би повторення минулого, повторення Другої світової війни”, — пояснив російський правозахисник.

Він також зазначив, що для нинішньої кремлівської диктатури потреба війни — це спосіб існування. За словами Подрабінека, в РФ не вміють жити у мирних умовах, їм потрібно боротися або з внутрішнім, або із зовнішнім ворогом.

“Диктатура живе репресіями та агресією. Це дві її головні складові”, — сказав він.

Читайте також: Як росіянам не потрапити на фронт в Україні — поради (ВІДЕО)

Нагадаємо, російський президент Володимир Путін 21 вересня оголосив про часткову мобілізацію в Росії та підтримку псевдореферендумів на захоплених територіях України.

Прямий ефір