Президент США міг би запустити план Б для допомоги Україні — ленд-ліз, — Джердж

Ілюстративне фото: army.mil

Як реакція від США на агресивну політику Росії проти України могло б бути тільки посилення Збройних сил України (ЗСУ), зокрема й надання далекобійних ракетних систем, зокрема ATACMS. Таку думку сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.

Так він прокоментував інформацію, що американські журналісти, посилаючись на свої джерела, стверджують, що Білий дім розглядає передання далекобійних ракет ATACMS, але щойно Конгрес США ухвалить законопроєкт про виділення допомоги Україні. Крім того, коаліція в Німеччині також готує план передання далекобійних систем, але без конкретики. Можливо, Taurus.

“Я думаю, що Taurus не за горами з надходження до України, але тут важливо, що в принципі, якщо Конгрес поки що не розв’язує питання з голосування в плані ухвалення законопроєкту про передання Україні 61 млрд дол. для підтримки українських Збройних сил, економіки та держави, то загалом президент міг би запустити план Б — так званий ленд-ліз, який уже ухвалено, проголосовано Конгресом. І як закон затверджений. Просто вища державна влада Америки може дати зелене світло для цього. І тоді Пентагон зі своїх складів, запасів ту зброю, яка вже на зберіганні, міг би почати забезпечувати Україну”, — сказав Джердж.

Він вважає, що це була б оптимальна відповідь на ту політику, яку проводить Росія і сьогодні.

“Це не тільки вбивство українців в Україні, а й вбивства в самій Росії. Ми бачимо, як розправляються з політичними опонентами, вбивство Навального. Як може відповісти Захід — тільки посиленням України, бо з Путіним сьогодні борються тільки ЗСУ. Фактично в Росії немає таких серйозних опозиційних рухів опору, немає військових частин, підрозділів, які б перейшли на бік народу. Ще ми цього не бачимо, і які могли б узяти на себе функцію зміни цього фашистського режиму в Кремлі. Але так звані ліберали теж не можуть впливати на політику, яка там відбувається. Тому з Путіним, Кремлем, з цією клікою фактично ведуть боротьбу тільки Збройні сили України”, — заявив голова Громадської ліги “Україна — НАТО”.

Читайте також: “Аргументи, на які посилався Шольц, виявилися не зовсім аргументами”: Чернєв розповів про зустріч із виробниками Taurus

Нагадаємо, політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко висловив думку, що навіть у разі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США для України можливий формат допомоги у вигляді ленд-лізу.

Прямий ефір