“Аргументи, на які посилався Шольц, виявилися не зовсім аргументами”: Чернєв розповів про зустріч із виробниками Taurus

Єгор Чернєв. Скріншот: uatv.ua

Мюнхенська безпекова конференція — це можливість зустрітися і переговорити з величезною кількістю представників вищих ешелонів влади різних країн, насамперед партнерів України. І зараз українська делегація вдається до човникової дипломатії в питанні ракет Taurus. Про це сьогодні, 18 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив заступник голови комітету Верховної Ради України (ВРУ) з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.

“Тому що прямі заклики канцлер Шольц поки що не чує. Але особисто я провів досить багато зустрічей і з парламентарями Франції, Німеччини, Польщі, з конгресменами США, щоб вони, своєю чергою, посприяли. У них теж були зустрічі з Шольцем, щоб вони, зокрема зі свого боку, порушували питання про необхідність передання Україні ракет Taurus. Заручилися підтримкою міністра оборони Канади, який теж пообіцяв поговорити з депутатами французького парламенту, щоб передали таке саме прохання Макрону поговорити з Шольцем. Тобто ми з усіх боків намагаємося якщо не натиснути, то підштовхнути канцлера до цього рішення”, — сказав він.

Чернєв розповів, що особисто вчора провів зустріч із виробниками ракет Taurus.

“І, загалом, багато міфів розвіялося. Аргументи, на які посилався, зокрема, Шольц, виявилися не зовсім аргументами. Наприклад, те, що це занадто складне озброєння, яке буде важко опанувати українським військовим. На що виробники Taurus сказали, що так, справді, нам будуть необхідні якісь тренінги, якийсь час, але це не космічні літальні апарати, які потребують роки підготовки”, — каже він.

Іншим міфом, за словами Чернєва, виявилося те, що Taurus є лімітовані і їхні склади не можуть бути поповнені досить швидко.

“Виробники сказали, що вони готові хоч завтра запустити по-новому лінію виробництва і виробити стільки ракет, скільки буде необхідно. І окрема історія, яка курсувала в медіа, про те, що потрібно обмежити дальність і географію польоту таких ракет. На що, власне, виробники теж сказали, що це абсолютний нонсенс, тому що ракета, по-перше, не летить по прямій, і запас дальності їй потрібен для того, щоб вона маневрувала насамперед, і немає жодної необхідності її якось обмежувати ні за географією, ні за дальністю польоту”, — додав заступник голови комітету ВРУ.

Також Чернєва запросили на виробництво, і він сподівається, що вийде туди потрапити ще в цю поїздку.

“Але ми розуміємо, що нам потрібне політичне рішення. Політичне рішення на боці Шольца. Ми також працюємо з Бундестагом. Є певна ідея, як підштовхнути Шольца з боку Бундестагу. Продовжуємо роботу, і поки в Україні не з’являться Taurus, ми цього не залишимо”, — заявив заступник голови комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Читайте також: Саме далекобійні ракети відповідають воєнній доктрині України на 2024 рік, — експерт про перспективу отримання Taurus

Нагадаємо, Україна уклала з Німеччиною історичну угоду у сфері безпеки. Документ, підписаний президентом України Володимиром Зеленським та федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом, передбачає дипломатичні, економічні та військові кроки, зокрема, у разі нової агресії Росії проти України.

Прямий ефір