Президент підписав указ про помилування 31 засудженого захисника України

Фото Укрінформ

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про помилування 31 засудженого захисника України.

Про це повідомляє UA з посиланням на ОП.

За ініціативою Консультативної ради з питань забезпечення прав і свобод захисників України, Комісія при президентові України у питаннях помилування рекомендувала главі держави звільнити або ж частково зменшити термін відбування покарання для 31 засудженого військового.

Беручи до уваги ступінь тяжкості вчинених злочинів, строк фактичного відбуття покарання, особи засуджених, їхній сімейний стан, поведінку до вчинення злочину та після засудження, відшкодування завданих збитків та усунення заподіяної шкоди, думку органів і установ виконання покарань щодо доцільності помилування та інших обставин, відповідно до пункту 27 статті 106 Конституції України Зеленський підтримав пропозицію комісії та підписав указ про помилування цих засуджених.

За словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, таке окреме подання про помилування військових зроблено вперше в новітній історії України. При визначенні осіб для помилування враховували їхні заслуги перед державою.

Голова Комісії у питаннях помилування Андрій Гота розповів, що під час розгляду справ були відібрані особи, які не вчиняли тяжких злочинів. Президент України особисто ознайомився зі справою кожного військового, якого рекомендували помилувати. Гота зауважив, що помилування, зокрема не стосується справ щодо військових, які скоїли ДТП у стані алкогольного сп’яніння. Також не розглядаються справи засуджених за вбивство. Голова комісії зазначив, що зі звільненими від покарання особами спілкуватиметься психолог, який працюватиме над їхніми бойовими травмами й допомагатиме соціалізуватися.

“Підписанню указу передувала кропітка робота. Голова Консультативної ради з питань забезпечення прав і свобод захисників України Альона Вербицька відвідала близько 40% колоній, а також виправні центри та слідчі ізолятори й провела зустрічі з понад 200-ми засудженими військовими”, – ідеться в повідомленні.

Надалі засідання Комісії щодо помилування відбуватимуться в міру опрацювання зібраної інформації та проведення зустрічей із засудженими.

До слова, президент підписав указ про увільнення Стефанчука.

Читайте також: Володимир Зеленський підписав закон про запобігання антисемітизму

Прямий ефір