Володимир Зеленський підписав закон про запобігання антисемітизму

Фото ОП

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні”.

Про це повідомляє UA з посиланням на ОП.

“Документ має на меті створення законодавчого механізму для протидії антисемітизму в Україні та запобіганню його проявам задля захисту прав людини, запобіганню випадкам ксенофобії, расизму та дискримінації”, – розповіли в ОП.

Очікується, що імплементація цього закону сприятиме подальшому зміцненню культури толерантності в українському суспільстві.

“Підтримка Володимиром Зеленським цього закону засвідчує послідовну позицію президента й нашої держави щодо недопущення в Україні такого ганебного явища, як антисемітизм”, – заявили в ОП.

Документ, зокрема, дає визначення терміну “антисемітизм” та вказує на перелік його проявів. Ще в законі міститься норма про заборону антисемітизму та його проявів.

За порушення вимог цього закону передбачається цивільноправова, адміністративна та кримінальна відповідальність. Йдеться, зокрема, про право на відшкодування матеріальної й моральної шкоди, завданої особі внаслідок антисемітизму та його проявів.

До слова, у Києві заклали перший камінь спотикання – меморіальний знак, присвячений жертвам нацистів.

Читайте також: COVID-19, комісія з питань торгівлі та економічної співпраці: президенти України та Ізраїлю виступили зі спільною заявою

Прямий ефір