Превентивний удар і не тільки: як Захід може приборкати ядерні погрози Путіна, пояснив Мусієнко (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: tsn.ua

Росія свідомо шантажує Захід застосуванням ядерної зброї для того, щоб похитнути підтримку України. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Ми бачимо епізоди, які носять швидше інформаційну складову, спрямовану саме на Захід, для того, щоб спробувати таким способом спричинити хвилю певного страху саме там, у НАТО, в ЄС, серед наших західних партнерів. Ціль у них зрозуміла — похитнути підтримку України. Але я думаю, що аналітики, які відстежують ситуацію, чудово можуть відрізнити, коли це фейк чи використовується як дезінформація, блеф, щоб підіймати градус напруги, а коли це дійсно погрози”, — зазначив експерт.

Мусієнко вважає, що російській владі давно варто було б замислитися щодо своїх ядерних погроз. Адже колишній очільник ЦРУ Девід Петреус, це вже третій генерал, який попередив про те, що завдаватимуться удари конвенційною зброєю, зокрема по окупованому Криму, військових об’єктах.

“Тобто, як бачимо, консенсус є. І ми повинні розуміти: те, про що не можуть заявити та не можуть сказати офіційні особи, дуже часто говорять відповідальні, авторитетні особи, які вже не на посадах. Це дуже чіткий сигнал”, — сказав Мусієнко.

Ще один дуже чіткий сигнал, як зазначає експерт, про який треба говорити, — це превентивна зупинка можливих загроз.

“Йдеться про те, що Захід, країни НАТО мають бути досить сильними й для того, щоб надсилати сигнали, зокрема Росії — країні, яка єдина погрожує всьому світу ядерною зброєю. Сигнал про те, що така поведінка, скажімо так, безвідповідальна, і за таку поведінку будуть чіткі наслідки у вигляді превентивних ударів. Зокрема конвенційною зброєю, не ядерною, по військових об’єктах Росії, де можуть зберігатися, наприклад, ракетоносії, передбачені для використання ядерних боєголовок або інші об’єкти”, — зазначив Мусієнко.

Крім цього, таким превентивним фактором може бути озброєння України ракетами дальністю до 300 кілометрів, наприклад ATACMS, вважає експерт.

“Тобто існують механізми стримування у вигляді превентивних ударів, щоб демонструвати агресору чітко: за його дії буде відповідальність і катастрофічні наслідки. Це на сьогодні запорука взагалі мирного існування на планеті Земля без застосування якоїсь ядерної зброї. І тут має бути чітка позиція”, — резюмував Мусієнко.

Читайте також: “Винятково політична гра”: експерт пояснив, чому ядерний шантаж Росії — це блеф

Раніше повідомлялося, що європейські та американські політики розробляють екстрені плани на випадок, якщо президент РФ завдасть ядерного удару по Україні.

Прямий ефір