У разі переміщення Росією ядерної зброї США можуть завдати превентивного удару, — Жданов

Олег Жданов. Скріншот: uatv.ua

Сполучені Штати Америки у разі ядерного удару Росії по Україні або хоча б спроби завдати такого удару можуть відповісти агресору військовим шляхом. На сьогодні засоби застосування ядерної зброї є на полі бою. Про це сьогодні, 3 жовтня, сказав військовий експерт Олег Жданов у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“На сьогодні засоби застосування ядерної зброї є на полі бою. Той самий комплекс “Іскандер” цілком можна застосовувати, той самий комплекс “Точка-У”, — сказав експерт.

Про артилерійські системи поки що, напевно, говорити не варто, вважає Жданов.

“З’явилася інформація про те, що нібито 2000 року в РФ були списані всі боєприпаси для артилерії з ядерними боєзарядами. Хоча не можна Росії вірити, і скидати з рахунків це теж не можна”, — уточнив він.

Жданов зазначив, що як тільки почнуться розмови про застосування ядерної зброї, США можуть завдати превентивного удару вже по засобах її доставки.

“У своїй заяві Сполучені Штати дають зрозуміти, що як тільки почнуться розмови про застосування ядерного озброєння в Україні російськими військами, вони конвенційною зброєю, тобто звичайним озброєнням, завдадуть превентивного удару в плані знищення цих засобів доставки або, припустимо, транспорту, якщо такий формуватиметься як конвой із вивезення ядерного боєприпасу з місць зберігання до місць його застосування”, — резюмував Жданов.

Зазначимо, що раніше колишній глава ЦРУ Девід Петреус заявив, що у випадку застосування Росією ядерної зброї США та їхні союзники по НАТО мають вивести з ладу всі конвенційні сили РФ на полі бою в Україні та Криму. Він визнав, що удар по Українській державі не введе у дію статтю 5 НАТО, але ймовірність поширення радіації після використання РФ ядерної зброї на країни Альянсу може бути трактована як напад на країну-члена блоку.

Читайте також: Катастрофічні наслідки: Захід жорстко відповість у разі застосування Росією ядерної зброї (ВІДЕО)

Прямий ефір