Посилення ППО: яку допомогу отримала Україна після останніх ракетних атак РФ, розповів Мусієнко

Олександр Мусієнко. Фото: znaj.ua

Після масованого обстрілу українських міст російськими військами обсяги постачання озброєння Україні, зокрема засобів протиповітряної оборони (ППО), змінилися. У форматі “Рамштайн” було ухвалено рішення допомогти Києву створити багатоешелоновану систему протиповітряної оборони. Україна одержує комплекси від різних країн у межах нових пакетів військової допомоги. Про це сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 2 грудня.

Мусієнко нагадав, що від 12 жовтня, коли відбулося засідання G7 (“Великої сімки”) після чергового обстрілу та загострення російського ракетного терору проти України, було ухвалено рішення щодо необхідності розширення допомоги Україні саме по лінії засобів протиповітряної оборони. Після цього відбулася чергова зустріч у форматі “Рамштайн”.

“Тоді було вирішено, що Україні необхідно допомогти створити багатоешелоновану цілісну систему протиповітряної оборони. Про це оголосив за підсумками “Рамштайну” міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін. І з того часу ми бачимо, що рішення, які були ухвалені та обговорювалися і у форматі “Рамштайн”, і під час засідання “Великої сімки”, і на саміті НАТО, який тривав 29-30 листопада у Бухаресті, стосувалися, зокрема надання додаткової допомоги засобами протиповітряної оборони. Це питання було одним із пріоритетних”, — зазначив Мусієнко.

За цей час Україна отримала системи ППО Hawk, ЗРК Aspide — це допомога Іспанії. Crotale — французький комплекс, а також системи NASAMS, IRIS-T.

“І, в принципі, зараз тривають переговори. Ми очікуємо також на постачання шведської системи протиповітряної оборони. Швеція вирішила виділити військову допомогу Україні. І основу цього нового пакету становлять саме засоби протиповітряної оборони”, — доповнив експерт.

Він також зазначив, що напередодні Німеччина оголосила про постачання Україні додаткових семи зенітних самохідних установок “Гепард”.

“Я навіть не рахую рішення про надання ПЗРК ближнього радіусу дії, які є дуже ефективними саме на фронтах для підтримки лінії оборони та захисту сухопутних військ. Тому можна підсумувати і сказати, що буквально за період із середини жовтня і до сьогодні прогрес щодо надання Україні допомоги саме засобами протиповітряної оборони очевидний. І це ще не фінал. Очікується продовження постачання”, — сказав Мусієнко.

Також, на думку експерта, Україна може одержати від партнерів системи С-300, які добре зарекомендували себе на полі бою. Надати системи можуть країни колишнього Варшавського договору, Центральної Європи, а також деякі близькосхідні держави, які мають на озброєнні С-300.

“Якщо ми говоримо про характеристику цього озброєння, це практично на сьогодні єдиний зенітно-ракетний комплекс далекого радіусу, який здатний діяти, по-перше, на відстань понад 100 км, який може протидіяти та протистояти практично всім повітряним цілям та всім тим озброєнням, які використовує Росія проти України, починаючи від літаків, закінчуючи крилатими ракетами та частково також балістичними ракетами. Тобто, скажімо так, нині роль цього комплексу справді важлива. Це один із найкращих комплексів, який є зараз на озброєнні Збройних сил України”, — пояснив експерт.

Читайте також: Системи Patriot не єдиний ЗРК, на який ми можемо сподіватися, — Коваленко (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше литовський державний діяч та політик, депутат Європейського парламенту Пятрас Ауштрявічюс заявив, що надання Україні німецьких систем ППО Patriot — це лише питання часу. Адже Росія надалі нарощуватиме ракетні обстріли України, і надання таких систем ППО буде неминучим. 

Прямий ефір