Перед російськими військами не стоїть завдання захопити Харків — пояснення Гетьмана

Алексей Гетьман. Фото: facebook.com/alexeyhetman

На Харківському напрямку чисельність російських окупаційних військ сягає приблизно 40 тис. живої сили. При цьому стратегія не зводиться до захоплення обласного центру, а скоріше спрямована на досягнення певної відстані в 10-15 кілометрів від нього, щоб мати можливість обстрілювати місто зі звичайної артилерії. Таку думку сьогодні, 15 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий аналітик Олексій Гетьман.

“На одному з двох плацдармів, які вони формують, вони задіяли “африканський корпус”. Найманців, які вели певні бойові дії в Африці. Це означає, що вони з більш-менш військовим досвідом. На іншому плацдармі, трошки східніше, знаходяться п’ять батальйонних тактичних груп”, сказав він.

Військовий аналітик зазначив, що російські війська задіяли тільки 10% від загального угруповання військ, і, на його думку, вони планують посилювати тиск.

“Можна очікувати, що на плацдарми вони перекинуть додаткові сили для подальшого наступу. Будуть вони наступати широким фронтом чи вузьким? Швидше за все, широким, тому що вузьким можна просунутися на 10+ кілометрів. Але, ми розуміємо, що таке угруповання буде атаковане, відрізане і потім знищене або взяте в полон”, наголосив він.

Тому, на його думку, насамперед противник буде прагнути до розширення плацдармів.

“Найімовірніше, вони готові підтягнути ще сили – ті 90%, які поки що не задіяні – і піти в наступ далі, можливо, на Харків. Ніхто не каже, що вони зможуть захопити таке велике місто, як Харків, за допомогою таких сил, але, можливо, вони й не планували цього. Однак наблизитися до нього на [відстань] 10-15 кілометрів, можливо. Чому це для них важливо? Це якраз відстань для обстрілу міста вже не ракетами, а звичайною артилерією, звичайними гаубицями”, підсумував Олексій Гетьман.

Читайте також: Путін готовий покласти прикордонні райони Харківської області на стіл “переговорів”, — керівник ЦПД РНБО

Зазначимо, від початку наступальних дій на Харківському напрямку, 10 травня, втрати росіян у живій силі становлять 615 осіб убитими і пораненими. Також знищено або пошкоджено 98 одиниць озброєння та військової техніки російської армії.

Прямий ефір