Скільки ще дітей має загинути, щоб Захід зрозумів, що Україні потрібно допомагати ефективніше, — депутат Європарламенту

Пятрас Ауштрявічюс. Фото: delfi.lt

Надання Україні німецьких систем ППО Patriot (“Патріот”) — це лише питання часу. Адже Росія надалі нарощуватиме ракетні обстріли України, і надання таких систем ППО буде просто неминучим. На Заході мають зрозуміти, що повинні допомагати Україні всім, щоб припинити вбивства мирного населення. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив Пятрас Ауштрявічюс, литовський державний діяч та політик, депутат Європейського парламенту.

“Російські агресори продовжуватимуть і надалі нарощувати свій тиск на Україну, особливо ракетні удари. І для мене, здається, це (надання ППО Patriot, — ред.) просто неминуче. Я не знаю, скільки ще життів треба втратити, скільки дітей має загинути, щоб на Заході зрозуміли, що ми повинні допомагати всім чим можемо, це величезна біда, яка навалилася на Україну. Це частина нашої біди. Іноді мені важко зрозуміти деякі обмеження, які вводяться, що ось не тепер, далі. А хто знає цей графік? Чому ми граємо долями людей і так не поспішаючи допомагаємо якимись порціями й таке інше. Знаю, за все, за всю допомогу, треба сказати дякую. Але я думаю, що ми не зробили всього можливого. Тому ця протиповітряна система має бути вже в Україні”, — заявив політик.

Він сподівається, що діалог усередині Західної Європи буде конструктивнішим, він не викликатиме жодних внутрішніх конфліктів і не триватиме багато часу.

“Бо я знаю одне — підтримки треба буде ще більше. Так, вона буде, вона потрібна довгострокова і на це треба націлюватися”, — пояснив Ауштрявічюс.

За його словами, найсучасніше озброєння має надходити в Україну у зростальному темпі.

“Говорімо відверто. Звичайно, генератори дуже важливі, і вони повинні досягти своєї мети й прибути в Україну, але якщо ми не допомагатимемо і фінансово, і у військовому сенсі, нам буде дуже важко говорити про ці цілі, про які ми говоримо”, — підсумував євродепутат.

Читайте також: Patriot должна получить Украина: в Польше назвали причины

Прямий ефір