Посівна під вогнем супротивника: як запорізькі аграрії ведуть сільгоспроботи (ВІДЕО)

Скриншот: uatv.ua

Весняна посівна — під вогнем супротивника. Запорізькі аграрії ведуть сільгоспроботи, незважаючи на постійні обстріли російською армією. Окупаційні війська контролюють майже 85 відсотків сільськогосподарських земель області, передає FREEДОМ.

Вперше після квітневих дощів Андрій Буланий виїхав у поле сіяти соняшник. Навіть зараз земля ще надто волога. Доведеться чекати, коли підсохне. Цієї весни багато ділянок залишаються необробленими. На деяких навіть не вдалось зібрати торішній урожай.

“Навіть поля є, які стоять у бур’янах ще з минулого року, є соняшник — нескошений стоїть теж через погодні умови та обстріли”, — каже механізатор Андрій Буланий.

Бойові дії — головна причина. Фермери не мають доступу до своєї землі, оскільки вона всіяна російськими ракетами і снарядами, що не розірвалися. А ближче до лінії фронту можна потрапити під обстріл супротивника, каже голова місцевої громади Юрій Карапетян.

“Є такі, що заміновані, вони ближчі до лінії розмежування. А є земельні ділянки, де дуже велика ймовірність обстрілу. Ми співпрацюємо з держслужбою з надзвичайних ситуацій, їхні сапери постійно очищають поля від ракет, які не розірвалися, від уламків ракет”, — зазначив Карапетян.

На безпечних полях графік посівної через погоду зрушився майже на місяць. В результаті не встигли посіяти в повному обсязі деякі культури, зокрема горох, ячмінь та овес. Аграрії замість них планують сіяти соняшник та сою. Перспективи майбутнього врожаю зернових хороші, упевнений фермер Віталій Лупінос.

Щодо овочів, то великі господарства, які їх вирощують, залишилися на тимчасово окупованій території. Але запорожці можуть розраховувати на приватні господарства та постачальників із сусідніх областей, кажуть у обласній військовій адміністрації.

“Вже минув рік війни, і овочами Запорізька область була забезпечена за рахунок постачання з інших областей України. Вважаємо, що й у майбутньому проблем не буде, овочі область отримає. А зерно в нас власне: своє зерно і буде свій хліб”, — сказав Олександр Ясинецький, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Запорізької обласної військової адміністрації.

Цього року аграрії планують зібрати пшениці не менше, ніж торік.

Прямий ефір