“Податок кров’ю” з нацреспублік РФ: чим обернеться, відповів Орєшкін (ВІДЕО)

Дмитро Орєшкін. Фото: uatv.ua

Оголошена Путіним мобілізація стала “податком кров’ю” для найбідніших і найзалежніших від федерального центру національних республік РФ. Цим, зокрема, Путін створює ґрунт для територіального розпаду РФ. Такою думкою в ефірі FREEДОМ поділився політолог Дмитро Орєшкін.

“В останню десятку [за рівнем життя] входять ці регіони, я маю на увазі Бурятію, Тиву, Калмикію, Кабардино-Балкарію, Карачаєво-Черкесію, Дагестан. Ці регіони дуже бідні, дуже залежні. І саме тому звідти, не боячись протесту, черпають податок кров’ю, як раніше це називалося, або беруть рекрутів”, — констатує Орєшкін.

За його словами, і в столиці Росії “податок кров’ю” беруть із етнічних меншин.

“Собянін [мер Москви] покриває свою частку цього податку кров’ю за рахунок мігрантів, за рахунок різноманітних депресивних елементів”, — говорить політолог.

Він зазначає, що це дозволяє уникнути протесту в Москві, який, безумовно, буде політичним. Акції ж проти мобілізації в національних республіках, зокрема в Дагестані, не структуровані й не політизовані. Поки що вони нічого не змінять. Однак сама мобілізація, під час якої з національних республік забирають набагато більший відсоток чоловіків, ніж на інших територіях РФ, готує ґрунт для розпаду федерації.

“Ці території щодо грошей — на останньому місці, а щодо податку кров’ю — на першому місці. А Москва, навпаки, щодо грошей — на першому місці, а щодо податку кров’ю — на останньому місці”, — зазначає Орєшкін.

При цьому в національних республіках є своя інтелігенція, яка, коли путінський режим почне слабшати, пояснить народу, що його використали.

“Люди це [мобілізацію в національних республіках] сприймають як форму колоніальної експлуатації. Як тільки путінський режим слабшатиме, а він слабшатиме, одразу будуть люди, які пояснюватимуть своєму народу свої нові геополітичні чи якісь ще інтереси. Вони вийдуть і скажуть: “Нас експлуатували, нашу кров пили, а тепер ми хочемо відокремитися”. І буде диявольськи важко на це звинувачення відповісти”, — прогнозує політолог.

За його словами, у Росії з кожним місяцем наростає потенціал для чергового циклу розпаду. Водночас Дмитро Орєшкін поки не бачить передумов для масового протесту проти мобілізації. Він зазначає, що російським сім’ям простіше зібрати гроші та створити умови для втечі з РФ своїм родичам, які потенційно потрапляють під мобілізацію. Кількість тих, хто втік від путінської мобілізації, вже перевищила пів мільйона людей.

Читайте також: За допомогою мобілізації Путін винищує нацменшини — як врятуватися

Прямий ефір