Початок нової хвилі мобілізації в Росії стає дедалі ймовірнішим — думка

Мобілізація в РФ. Фото: ap.org

Російська влада перебуває в періоді, коли їй необхідно ухвалювати рішення. Продовження поточної політики набору так званих “добровольців” не приносить очікуваних результатів, що може призвести до вжиття радикальних заходів, включно з примусовою мобілізацією. Про це сьогодні, 24 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Ян Матвєєв.

“До дня так званих “виборів” усі розуміли, що не буде ніяких мобілізаційних дій і таких різких рухів з боку російської влади. Зараз — усе позаду, ризиків менше для російської влади і, зрозуміло, що ми перебуваємо в якійсь тимчасовій зоні, коли вони ухвалюватимуть рішення”, — сказав він.

Як він зазначив, у Росії існує два можливих сценарії розвитку подій: або продовження набору “добровольців” і залучення контрактників, або вжиття більш радикальних заходів.

“Тобто продовжувати, як вони робили 2023 року і думати, що вони переможуть у такій поступовій війні на виснаження, або набрати велику кількість людей (до армії, — ред.) у той чи інший спосіб. І, природно, найробочіший варіант — це примусова мобілізація, тому що навіть усі зусилля пропаганди не призводять до масштабного потоку тих самих “добровольців”, люди не готові йти добровільно”, — наголосив Матвєєв.

На думку експерта, найімовірніше, Кремль намагатиметься насильно відправляти громадян на фронт.

“Коли вони ухвалять рішення, тут, звичайно, вже справа за Кремлем. Якби ситуація на фронті просто зараз була складна для російської армії, були б якісь прориви, небезпечні атаки з боку Збройних сил України (ЗСУ), то, напевно, вони б прискорили цей процес. Але вони перебувають у ситуації, коли можуть обирати: зробити найближчими тижнями або дочекатися літа, або ще почекати. Але, повторюся, що тепер у них розв’язані руки, і все, що відбувається, воно дає Путіну більшу можливість застосовувати більш активно репресивні заходи та більш радикальні заходи з погляду ведення війни”, — резюмував Ян Матвєєв.

Читайте також: Путін планує “Могилізацію 2.0” — групи ризику (ВІДЕО)

Як повідомлялося, 17 березня в Росії закінчилося триденне голосування на президентських виборах. У них взяли участь чотири кандидати: Володимир Путін, який висунувся на п’ятий термін, а також представники провладних партій Леонід Слуцький (ЛДПР), Микола Харитонов (КПРФ), Владислав Даванков (“Нові люди”). Москва заявила про “неймовірну перемогу” Путіна.

Прямий ефір