Путін планує “Могилізацію 2.0” — групи ризику (ВІДЕО)

Російські громадяни, призвані під час часткової мобілізації. Фото: gettyimages.com

Джерела, близькі до адміністрації Путіна та Міністерства оборони Росії, розповідають про плани Кремля мобілізувати найближчим часом щонайменше 300 тис. осіб, пише видання “Верстка”. Про формування нових військових підрозділів заявив міністр оборони Росії Сергій Шойгу. Кремль почав розробляти новий план мобілізації одразу після президентських псевдовиборів, повідомляє FREEДОМ.

На колегії Міноборони РФ Шойгу заявив, що до кінця року в Росії сформують дві загальновійськові армії та 30 з’єднань. А це означає, що під нову хвилю мобілізації потраплять близько 200 тис. російських громадян.

“У війська можуть насильно призвати резервістів, “загнати на контракт” строковиків, а також мобілізувати росіян, які перебувають у запасі. У кількох військкоматах і держструктурах у Москві “Верстці” підтвердили, що займаються підготовкою “броней” від мобілізації, а джерела в Міноборони розповіли про збори, що готуються, за підсумками яких як мінімум частину “запасників” можуть мобілізувати або змусити підписати контракт і відправити воювати в Україну”, — повідомляє Telegram-канал “Верстка”.

До підписання контракту з Міноборони Росії примушуватимуть через критичний брак солдатів на фронті, кажуть експерти.

“Без нової хвилі мобілізації набрати якусь значущу, необхідну для продовження агресії, для якихось наступальних дій кількість військовослужбовців Кремлю не вдасться. Тобто його плани вимагають цю мобілізацію все ж розпочати. Контрактників, звичайно, потік йде, але він недостатній. Це швидше не потік, а якщо не потічок, то не дуже швидка річка, і резерви контрактників, тих людей, які готові продати дияволові душу за дуже невелику за європейськими мірками суму, вичерпуються”, — коментує російський соціолог, політичний аналітик та публіцист Ігор Ейдман.

Мобілізація дісталася і столиці Росії. У Москві почали масово розсилати повістки через портал mos.ru. Влада стверджує: мобілізація через інтернет поки що відбувається у тестовому режимі. Тому російські правозахисники радять у разі отримання повідомлення не приходити до військкомату особисто, а уточнювати інформацію поштою.

“Не турбуйтеся про штрафи за неявку за повісткою. По-перше, ми виходимо з того, що за неявку за електронною повісткою до відповідальності притягнути неможливо внаслідок відсутності підзаконних актів для регулювання, а також реєстру військового обліку та реєстру повісток. По-друге, військкомати все ще не навчилися правильно притягувати до відповідальності, а отже, штраф можна буде легко оскаржити. По-третє, за неявку за повісткою на уточнення даних не можуть порушити кримінальну справу за ухилення від призову”, — пояснює Telegram-канал “Движение сознательных отказчиков”.

Якою є мета створення нових формувань російської армії, невідомо. Аналітики Інституту вивчення війни припускають, що може йтися про підготовку до агресії проти країн НАТО. Але цілком можливо, що Кремль намагається хоча б частково компенсувати втрати російської армії у війні проти України.

“Російські плани нам остаточно невідомі. Нам відомі лише ті дані, що вони мають, що вони створюють. Вони створюють угруповання — понад 100 тис. [людей]. Необов’язково це буде наступ. Можливо, вони ними поповнюватимуть свої підрозділи, які втрачають боєздатність”, — сказав командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Павлюк в ефірі марафону “Єдині новини”.

Очевидно, що російські генерали гостро потребують свіжого “гарматного м’яса”. Щодня, за даними Генштабу ЗСУ, на війні проти України гинуть близько тисячі російських солдатів.

Нагадаємо, на думку військово-політичного оглядача групи “Інформаційний опір” Олександра Коваленка, мобілізація у РФ, ймовірно, стартує одразу після інавгурації Путіна. Завдання Кремля на 2024 рік — поповнити російську армію шляхом мобілізації щонайменше на пів мільйона багнетів.

Також нагадаємо, що станом на сьогодні, 24 березня, російська армія з початку повномасштабного вторгнення втратила понад 436 тис. військових.

Прямий ефір