Почастішання атак РФ на Україну пов’язане з неминучим українським контрнаступом — про стратегію росіян розповів Грабський

Сергій Грабський. Фото: novynarnia.com

Змішані атаки дронами-камікадзе та ракетами російської окупаційної армії на Україну, що почастішали, пов’язані з неминучим українським контрнаступом. Таку думку сьогодні, 30 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Сергій Грабський.

“Противник розуміє, що український контрнаступ неминучий, і таким чином намагається вплинути, завдаючи ударів, як вони заявляють, по “об’єктах військової та критичної інфраструктури”. Крім того, один з їхніх класичних елементів, я б сказав, традиційних елементів — це терор. І ці типи атак — ракетні атаки, атаки Shahed, вони є такою тактикою терору для того, щоб залякати населення, примусити його вимагати в уряду якихось мирних переговорів тощо. Тобто це так звана комплексна атака, власне, через це під прицілом перебуває Київ, якщо ми говоримо про масове використання дронів, і прифронтові регіони України, зокрема Харківська, Запорізька, Донецька, Херсонська області”, — сказав експерт.

Він зазначив, що такі атаки — це продумана тактика росіян, метою якої є виснаження української системи ППО. Грабський розділяє нічний період і денний період російських атак на Україну.

“Якщо ми говоримо про нічні атаки, ви самі розумієте, що цілі не завжди можна розпізнати, і для їхнього швидкого знищення, коли вони наближаються досить близько та становлять загрозу, використовують усі доступні сили й засоби. Таким чином, проти відносно дешевих Shahed ми змушені використовувати ракети зенітно-ракетних комплексів, що пов’язано з тим, що противник намагається дійсно виснажити наші ресурси, наші запаси. Вдень атаки, особливо така, як вчора спостерігалася в Києві, вони пов’язані з тим, що супротивник намагається ніби тестувати результати того, як він завдавав ці удари: чи послабилася українська система протиповітряної оборони, чи можна нарощувати, чи можна продовжувати завдавати удари в такому темпі. Тобто вони монотонно і послідовно дотримуються своєї стабільної стратегії”, — пояснив він.

Грабський наголосив, що йдеться саме про терор мирного населення, бо навіть уламки ракет та дронів, які падають, аж ніяк не зачіпають об’єкти критичної інфраструктури чи військові об’єкти, а є загрозою для мирних громадян.

Експерт переконаний, що припинення таких атак залежить від того, наскільки швидко Сили оборони отримають можливість “перемагати причину, а не наслідок”.

“Так, ми спираємося на всебічну підтримку наших західних союзників. Так, ми отримуємо ці ракети в досить великих кількостях, але боротися потрібно з причиною, тобто з отриманням достатньої кількості маневрових засобів, які дадуть нам змогу завдавати удари по районах пусків Shahed, я думаю, ситуація зміниться. Ви самі розумієте, що я говорю про авіацію, яка має надійти до нас на озброєння. І тільки після цього можемо говорити про те, що ситуація може змінитися не на користь противників”, — сказав Грабський.

За його словами, з витісненням армії РФ зі своєї території Україна отримує простір для роботи своїх засобів ураження.

“Таким чином, ми можемо вийти на точку, з якої ми можемо наносити удари по пускових установках на території противника, які нам загрожують… Досить велика загроза зберігається для регіонів, які прилягають до зони бойових дій. Тому для нас проведення наступальних операцій точно так само може знизити загрозу для цих регіонів. І тільки в результаті таких комбінованих дій, поки що без авіації — я маю надію, що вона надійде в певні терміни, ми можемо впливати на цю ситуацію”, — сказав Грабський.

Читайте також: Герої сучасності — ті, хто керує нашою ППО: думки мешканців про захист Києва (ВІДЕО)

Нагадаємо, українська протиповітряна оборона успішно відбила атаку російських військ, які у понеділок, 29 травня, вдень випустили по Києву 11 крилатих і балістичних ракет: “Іскандер-К” і “Іскандер-М”. Уламки шести ракет упали в трьох районах столиці. Цю атаку на Київ Росія розпочала через 6 годин після першої.

У ніч на 30 травня російські окупаційні війська вкотре атакували Україну іранськими ударними безпілотниками Shahed. Загалом з півночі та півдня зафіксовано пуски 31 дрона-камікадзе, 29 з яких знищено силами та засобами українських Повітряних сил.

Прямий ефір