Технічно і технологічно Росія не готова до таких відкритих дій, — Ягун про сценарій нападу на країни НАТО

Віктор Ягун. Скріншот: uatv.ua

Кремль поки що не готовий діяти відкрито проти країн НАТО. Таку думку сьогодні, 8 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун.

Так він прокоментував інформацію, що видання The Telegraph опублікувало новий сценарій, яким може бути напад Росії на країни НАТО. За інформацією видання, цьому нападу можуть передувати кілька фаз. Видання вважає, що підготовка конфронтації з НАТО може початися навесні 2024 року. Прогнозується, що Росія після псевдовиборів мобілізує 200 тис. військових і почне новий наступ на Україну на тлі проблем із підтримкою Києва з боку західних партнерів.

“Прогнозувати дії психічно хворих людей дуже важко. Тому що хто б міг подумати в лютому 2022 року з військових про те, що вони підуть із 4-х боків ще й відкритими колонами, а в колонах будуть здебільшого, особливо на Харківському напрямку, Росгвардія зі щитами і касками. Тому я не вірю. Технічно і технологічно вони не готові зараз до якихось таких відкритих дій. Однозначно, що вони активізують гібридні процеси, тому що видно дуже серйозний слід у фінансуванні тих чи інших політичних структур, зокрема і серед партнерів України”, — сказав Ягун.

За словами експерта, видно координацію деяких моментів, пов’язаних із блокуванням кордонів, із піджучуванням тих чи інших політичних структур для реалізації якихось демонстративних акцій протесту, які начебто не пов’язані з Україною, але підривають єдність ЄС, НАТО тощо.

“Нічого нового в цьому немає, тому що свого часу Радянський Союз активно фінансував деякі антиамериканські та антивоєнні рухи в Європі, з яких виросла величезна кількість політиків, що залишилися на підгодівлі в Росії. Ідея Росії була в тому, що вони спробували спровокувати розпад України, зокрема й давання хабаря, як частини території України тим країнам, які рано чи пізно виставляли нам якісь територіальні претензії — Румунія, Польща, Угорщина. Єдиний, хто підтвердив, що з ними була така розмова і їм пропонувалося спільно контролювати територію України, — поляки. Поляки категорично від цього відмовилися і публічно про це заявили”, — розповів він.

Тому, вважає генерал-майор запасу СБУ, якісь дії Росія може проводити, але не можна сказати, що її війська так відкрито перейдуть кордон і підуть із наступом.

Читайте також: Це дуже погані сигнали з боку Путіна, — політолог про політ під час атаки на Україну російської ракети в напрямку Польщі

Нагадаємо, як розповіла засновниця Global Ukraine Foundation, докторка філософії (Франція) Віолетта Москалу, у Європі все частіше лунає думка про те, що необхідно готуватися до війни з Російською Федерацією, тому необхідно збільшувати бюджети та розвивати військову індустрію.

Прямий ефір